КТ з контрастом
КТ з контрастом

Що таке КТ з контрастом?

КТ з контрастом – це високоінформативне діагностичне дослідження, яке використовує рентгенівську технологію для отримання зображень внутрішніх органів та систем людського організму та супроводжується введенням контрастної речовини.

Навіщо призначають КТ з контрастом?

Навіщо роблять КТ з контрастом?

КТ з контрастом роблять для підвищення інформативності дослідження та виявлення патологічних змін у обстежуваному органі чи системі. Контрастна речовина – це спеціальний препарат, який при деяких захворюваннях дозволяє розмежувати здорові тканини від змінених.

Що видно на КТ з контрастом?

КТ з контрастом дозволяє обстежити ті самі органи та системи організму, що при безконтрастному дослідженні, а введення контрасту допомагає віддиференціювати тканини та візуалізувати патологічне (неправильне/нефізіологічне) накопичення контрастної речовини тканинами.

Записатися на обстеження

У чому різниця між КТ з контрастом і без?

Інформативність. КТ з контрастом дозволяє отримати більше інформації про досліджуваний орган або систему організму, якщо це необхідно лікарю для встановлення діагнозу.

Процес дослідження. КТ з контрастом і без відрізняються за процедурою проведення дослідження. Перед КТ з контрастом вам необхідно заздалегідь здати аналіз крові на креатинін. Перед КТ з контрастом лікар-анестезіолог у діагностичному центрі проводить з вами індивідуальну консультацію для підтвердження безпеки дослідження та супроводжує вас протягом усього дослідження. Також КТ з контрастом триває довше, ніж КТ без контрастування, оскільки проходить у 2 етапи: перший етап – сканування без контрасту, потім вводиться контрастна речовина, після цього другий етап – сканування з контрастом. Для введення контрасту використовується венфлон (катетер) та внутрішньовенний інжектор (система, яка вводить контраст під час сканування).

Ризики та протипоказання. При КТ з контрастом, на відміну від КТ без контрасту, є ризики виникнення алергічної реакції організму на контрастну речовину.

Повідомте нам, якщо у вас раніше були реакції на контрастний препарат при попередніх дослідженнях або у вас є проблеми з нирками.

Якщо у вас є ниркова недостатність або інші проблеми з нирками, повідомте про це лікаря. При зниженій функції нирок контраст може мати токсичну дію.

Якщо у вас діабет і ви приймаєте метформінвмісні препарати, при проведенні КТ з контрастом, ви ризикуєте потрапити в стан, коли розвивається метаболічний ацидоз. Це стан, коли у вас стає небезпечною зміна pH крові.

Під час проведення КТ з контрастом можуть виникати й інші ризики, залежно від конкретних медичних проблем. Переконайтеся, що ваш лікар знає про всі ваші медичні проблеми перед тим, як він призначить вам КТ.

Що краще: КТ з контрастом чи без?

Не зовсім коректно говорити, що краще: КТ з контрастом чи без. Вибір виду дослідження (з або без контрасту) – це прерогатива вашого лікаря і лікаря-рентгенолога. Саме вони з урахуванням вашого анамнезу, скарг, результатів попередніх видів діагностики і аналізів та клінічної задачі визначають необхідність контрастування. Вибір КТ з контрастом або без залежить від кількості та типу інформації, яку необхідно отримати куруючому лікарю для встановлення діагнозу. Тому немає кращого виду діагностики, є необхідний вид діагностики у кожному конкретному клінічному випадку.

Записатися на обстеження

КТ з контрастом: протипоказання та ризики діагностики

Загальні протипоказання до комп’ютерної томографії:

  • маса тіла понад 150 кг;
  • вагітність (КТ проводиться у виключних випадках за життєвими показниками з письмовим направленням від лікаря із зазначенням терміну вагітності).

Кому не можна робити контрастування при КТ?

  • пацієнтам з важкою алергічною реакцією на йод або контрастні речовини при попередніх дослідженнях;
  • пацієнтам із підвищеним рівнем гормонів щитовидної залози (тиреотоксикоз) на момент проведення КТ із контрастом;
  • пацієнтам із нирковою недостатністю, що визначається за результатами аналізу крові на креатинін.

Чим небезпечна КТ з контрастом?

При КТ з контрастом існують певні ризики, які варто обговорити перед дослідженням зі своїм лікарем і нашими фахівцями.

Насамперед це рентгенівське випромінювання, що є основою методу. Але завдяки якості нашого обладнання та системі Siemens Teamplay ми можемо контролювати дозу опромінення та вибирати оптимальну без втрати якості зображення. У висновку ми вказуємо використану дозу опромінення при дослідженні, яку ваш куруючий лікар враховує для розрахунку сумарного променевого навантаження протягом року.

Наступним ризиком є ​​алергічна реакція організму на контрастну речовину. Якщо у вас раніше була алергія на контрастну речовину або йод, повідомте про це свого лікаря при призначенні дослідження, а також наших операторів контакт-центру при записі. Залежно від ступеня важкості алергічної реакції буде визначена тактика дослідження. При дослідженні з контрастом у М24 вас супроводжує лікар-анестезіолог, який у разі потреби зможе надати вам кваліфіковану медичну допомогу.

Просимо вас надавати вичерпну інформацію про ваш стан здоров’я, анамнез, скарги та попередні дослідження. Це дозволить провести дослідження максимально безпечно та надати вам найбільш інформативні результати діагностики.

Чи можна робити КТ із контрастом при захворюванні щитовидної залози?

Можна, але дослідження вимагатиме більше уваги та інформації про пацієнта, ніж у стандартних випадках. При захворюваннях щитовидної залози для проведення якісного, а головне безпечного дослідження, нашим фахівцям знадобиться вичерпна інформація про ваш діагноз, препарати, що приймаються, а також контакт з вашим лікарем для узгодження всіх деталей щодо дослідження (ваш анамнез, поточний стан, клінічна задача, попередній діагноз, доцільність дослідження).

Чи можна робити КТ черевної порожнини з контрастом під час місячних?

Так, менструальний цикл не впливає на зображення, що отримується при КТ. Для зони органів малого тазу КТ не є методом вибору через обмежену роздільну здатність.

Записатися на обстеження

Підготовка до КТ з контрастом

Які аналізи треба здати перед КТ з контрастом?

Перед КТ з контрастом необхідно здати аналіз крові на креатинін. Термін дійсності результату 30 днів з дати проведення за умови відсутності інших видів досліджень з контрастуванням.

Як готуватись до цього виду обстеження?

При записі на КТ з контрастом наші фахівці нададуть вам усі необхідні інструкції щодо підготовки до дослідження.

Загальний алгоритм підготовки до КТ із контрастуванням виглядає так:

  1. Здати аналіз крові на креатинін та повідомити нам результат по телефону. Взяти роздрукований результат аналізу до діагностичного центру (термін дійсності аналізу – 30 днів, якщо після здачі не проводили дослідження з контрастом, якщо проводили – необхідно здати новий).
  2. За 4 години до дослідження виключити тверду їжу.
  3. За 2 години до КТ з контрастом необхідно повільно випити до 1,5 л негазованої води, у день проведення КТ не обмежувати вживання рідини.

При проведенні спеціалізованих КТ з контрастом (КТ органів черевної порожнини, жовчовивідних проток, нирок і ниркових залоз, малого тазу, сечовидільної системи; КТ органів черевної порожнини з ентерографією; КТ органів черевної порожнини з колонографією) потрібна додаткова підготовка, якою ви можете ознайомитися за посиланням.

Як відбувається процедура діагностики в М24?

Реєстрація

Після прибуття до центру діагностики просимо вас підійти до рецепції. Наші спеціалісти проведуть спільне опитування, заповнять усі необхідні документи разом з вами, а також попросять вас надати результати попередніх досліджень, виписки, а також оригінал результату крові на креатинін.

Консультація анестезіолога

Після кількох хвилин очікування вас запросять у маніпуляційну для консультації з анестезіологом. Лікар-анестезіолог опитає вас щодо алергічних реакцій на контрастну речовину при попередніх дослідженнях, захворювань нирок та інших обмежень до контрастування. Також лікар оцінить результат аналізу крові на креатинін та визначить безпеку застосування контрастної речовини у вашому конкретному випадку. Після консультації анестезіолог встановить венфлон – внутрішньовенний катетер для введення контрастної речовини під час сканування.

Перевдягання

Далі вас проведуть у роздягальню. Тут ви зможете розповісти медичному персоналу більш докладно про ваш анамнез і скарги. Після розмови ви зможете переодягнутися у спеціальний медичний одяг або свою бавовняну футболку без металевих деталей та малюнків.

Сканування

По готовності ви будете запрошені до зали, де проводиться КТ-сканування. Наш медичний персонал допоможе вам лягти на стіл томографа, а лікар-анестезіолог під’єднає венфлон до внутрішньовенного інжектора. Далі стіл томографа буде переміщатися в гентрі (кільцева частина томографа, в якій відбувається власне процес сканування), доки частина тіла, що досліджується, не опиниться в необхідній точці.

КТ-обстеження з контрастом проводиться у 2 етапи. Перший етап – сканування без контрасту, потім вводиться контрастна речовина, після цього другий етап – сканування з контрастом. Завдяки інжектору вам буде введено контрастну речовину під час другого етапу сканування. Сканування із контрастом триває 10-15 хвилин.

Після сканування

Після сканування вам допоможуть встати та проведуть у роздягальню. Вас можуть попросити певний час залишатися в діагностичному центрі для спостереження вашого стану у разі виникнення будь-яких побічних ефектів або реакцій. Якщо під час перебування в діагностичному центрі побічні реакції не проявилися, але ви помітили їх вже після повернення додому, терміново повідомте свого лікаря. Якщо ви помітили біль, почервоніння чи набряк на місці введення контрасту – обов’язково потрібно повідомити про це лікаря. Залежно від вашої медичної ситуації ваш лікар може надати вам інші інструкції.

Записатися на обстеження

Скільки коштує КТ із контрастом

Чому варто пройти КТ-діагностику з контрастом у М24?

Комп’ютерна томографія з контрастуванням є досить специфічним дослідженням, тому потрібно враховувати всі нюанси щодо якості проведення дослідження.

Безкомпромісна якість контрастних речовин

Ми використовуємо лише сертифіковані контрастні речовини, зберігаємо їх згідно вимог та ретельно стежимо за терміном їх придатності. Під час дослідження з введенням контрастної речовини у діагностичному центрі завжди присутній лікар-анестезіолог.

Обладнання

У М24 встановлено новий сучасний комп’ютерний томограф Siemens Somatom GO.UP, робота якого контролюється сервісною службою М24 та цілодобовим дистанційним моніторингом від компанії Siemens.

Мінімальне опромінення

КТ завжди супроводжується впливом рентгенівського випромінювання на організм. У М24 ми маємо змогу вибрати оптимальну дозу опромінення без втрати якості зображення. Комп’ютерний томограф записує дозу опромінення під час обстеження, і ця інформація відображається у протоколі дослідження.

Персонал

Над вашим дослідженням у М24 працюють провідні фахівці України. Особливу увагу ми приділяємо безперервному професійному розвитку задля підтримки найвищої якості досліджень.

Анестезіологічний супровід

Протягом усього дослідження з контрастуванням вас супроводжує та консультує лікар-анестезіолог, що гарантує вам безпечну процедуру.

Сервіс

Ми намагаємося зробити процес вашого дослідження комфортним від моменту запису до моменту отримання результатів. Ви можете записатися будь-яким зручним для вас способом (телефон або онлайн). У діагностичному центрі ми намагаємось врахувати всі нюанси для швидкої та комфортної логістики пацієнта. Для отримання результатів не обов’язково повертатися до центру або чекати на них. По готовності ми надсилаємо віртуальні результати вам на електронну пошту, а за потреби фізичних результатів ви можете замовити доставку Новою Поштою.

КТ з контрастом

Увага! Ціни можуть бути змінені. Будь ласка, уточнюйте актуальні ціни під час запису.

КТ-онкологічні комплекси з контрастом
ДослідженняЦіна, грн.
КТ двох відділів з контрастом: голова + шия3 900₴
КТ двох відділів з контрастом: шия + органи грудної клітки3 900₴
КТ двох відділів з контрастом: органи черевної порожнини + органи малого тазу3 900₴
КТ трьох відділів з контрастом: голова + шия + органи грудної клітки4 300₴
КТ трьох відділів з контрастом: органи грудної клітки + органи черевної порожнини + органи малого тазу4 300₴
КТ чотирьох відділів з контрастуванням: голова + органи грудної клітки + органи черевної порожнини + органи малого тазу5 000₴
КТ чотирьох відділів з контрастом: шия + органи грудної клітки + органи черевної порожнини + органи малого тазу5 000₴
КТ п’яти відділів з контрастом: голова + шия + органи грудної клітки + органи черевної порожнини + органи малого тазу5 400₴
КТ внутрішніх органів з контрастом
ДослідженняЦіна, грн.
КТ органів сечовидільної системи з екскреторною урографією з контрастом (нирки, наднирники, сечоводи, сечовий міхур)3 900₴
КТ органів черевної порожнини з контрастом (печінка, підшлункова залоза, селезінка, кишківник та оглядово сечовидільна система, малий таз)3 900₴
КТ органів черевної порожнини з ентерографією (печінка, підшлункова залоза, селезінка, кишківник, сечовидільна система, малий таз) з контрастом4 100₴
КТ органів черевної порожнини з колонографією (печінка, підшлункова залоза, селезінка, кишківник, сечовидільна система, малий таз) з контрастом4 100₴
КТ-ангіографія з контрастом
ДослідженняЦіна, грн.
КТ артерій головного мозку з контрастом3 300₴
КТ артерій шиї з контрастом3 300₴
КТ легеневих артерій з контрастом3 300₴
КТ черевної аорти з контрастом4 000₴
КТ ниркових артерій з контрастом3 300₴
КТ артерій нижніх кінцівок з контрастом5 000₴
Комплексна КТ з контрастом: голова + артерії голови4 200₴
Комплексна КТ з контрастом: голова + артерії шиї4 200₴
Комплексна КТ з контрастом: артерії голови + артерії шиї4 600₴
Комплексна КТ з контрастом: голова + артерії голови + артерії шиї5 100₴
КТ анатомічної ділянки з контрастом
ДослідженняЦіна, грн.
КТ однієї анатомічної ділянки з контрастом3 300₴
КТ двох анатомічних ділянок з контрастом4 000₴
КТ трьох анатомічних ділянок з контрастом4 800₴
КТ чотирьох анатомічних ділянок з контрастом5 300₴

Перед КТ із контрастом необхідно здати аналіз крові на креатинін. Термін дійсності результату 30 днів з дати проведення за умови відсутності інших видів досліджень з контрастуванням.

Інформативність. КТ з контрастом дозволяє отримати більше інформації про досліджуваний орган або систему організму, якщо це необхідно лікарю для встановлення діагнозу.
Процес дослідження. КТ із контрастом і без відрізняються за процедурою проведення дослідження. Перед КТ із контрастом вам необхідно заздалегідь здати аналіз крові на креатинін. Перед КТ з контрастом доктор-анестезіолог у діагностичному центрі проводить з вами індивідуальну консультацію для підтвердження безпеки дослідження та супроводжує вас протягом усього дослідження. Також КТ з контрастом триває довше, ніж КТ без розмаїття, оскільки проходить у 2 етапи: перший етап - сканування без контрасту, потім вводиться контрастна речовина, після цього другий етап - сканування з контрастом.
Ризики та протипоказання. При КТ з контрастом, на відміну від КТ без розмаїття, є ризики виникнення алергічної реакції організму на контрастну речовину.

Не зовсім коректно говорити, що краще: КТ із контрастом чи без. Вибір виду дослідження (з або без контрасту) - це прерогатива вашого лікаря і лікаря-рентгенолога. Саме вони з урахуванням вашого анамнезу, скарг, результатів попередніх видів діагностики та аналізів та клінічного завдання визначають необхідність контрастування. Вибір КТ з контрастом або без залежить від кількості та типу інформації, яку необхідно отримати лікарю для встановлення діагнозу. Тому немає кращого виду діагностики, є необхідний вид діагностики у кожному конкретному клінічному випадку.

Можна, але дослідження вимагатиме більше уваги та інформації про пацієнта, ніж у стандартних випадках. При захворюваннях щитовидної залози для проведення якісного, а головне безпечного дослідження, нашим фахівцям знадобиться вичерпна інформація про ваш діагноз, препарати, що приймаються, а також контакт з вашим лікарем для узгодження всіх деталей з дослідження (ваш анамнез, поточний стан, клінічне завдання, попередній діагноз , Доцільність дослідження).

Гіпотеріоз не є протипоказанням до КТ. А ось при гіпертиреозі дослідження вимагатиме більше уваги та інформації про пацієнта, ніж у стандартних випадках, а також письмовий напрямок від лікаря.

Так, менструальний цикл не впливає на отримуване зображення при КТ. Для зони органів малого тазу КТ не є методом вибору через обмежену роздільну здатність.

Ціна КТ однієї анатомічної галузі з контрастною речовиною – 3000 грн.

Ні, як і перед будь-яким іншим видом діагностики та лабораторних аналізів.

Так, можна, але за 4 години до дослідження виключити тверду їжу.

КТ з контрастом роблять підвищення інформативності дослідження та виявлення патологічних змін у обстежуваному органі чи системі. Контрастна речовина – це спеціальний препарат, який за деяких захворювань дозволяє розмежувати здорові тканини від змінених.

При КТ з контрастом існують певні ризики, які варто обговорити перед дослідженням зі своїм лікарем і нашими фахівцями.
Насамперед це рентгенівське випромінювання, що є основою методу. Але завдяки якості нашого обладнання та системі Siemens Teamplay ми можемо контролювати дозу опромінення та вибирати оптимальну без втрати якості зображення.
Наступним ризиком є алергічна реакція організму на контрастну речовину. Якщо у вас раніше була алергія на контрастну речовину або йод, повідомте про це свого лікаря при призначенні дослідження, а також нашим операторам контакт-центру при записі.

КТ з контрастом дозволяє обстежити ті самі органи та системи організму, що при безконтрастному дослідженні, а введення контрасту допомагає віддиференціювати тканини та візуалізувати патологічне (неправильне/нефізіологічне) накопичення контрастної речовини тканинами.

КТ-обстеження з контрастом проводиться у 2 етапи. Перший етап – сканування без контрасту, потім вводиться контрастна речовина, після цього другий етап – сканування з контрастом. Завдяки інжектору вам буде введено контрастну речовину під час другого етапу сканування. Сканування із контрастом триває 10-15 хвилин.


Зворотній зв'язок

Тут ви можете залишити свій відгук (побажання, зауваження). Будемо вдячні за розгорнуту відповідь (де це доречно),  а також якщо Ви залишите свої контакти,  щоб ми могли зв'язатися з Вами при необхідності

Заповніть форму

І ми передзвонимо Вам

Запис на МРТ Запис на КТ Запис на Рентген Замовити дзвінок +380443923393