КТ хребта – це діагностична процедура, яка переважно використовується для візуальної оцінки кісткових структур хребта. Комп’ютерна томографія хребта візуалізує анатомію кісток, деякі зміни кісткової тканини, переломи, деструкцію. КТ хребта виконується для підтвердження чи спростування кістково-травматичних змін, деяких вроджених вад, структурних змін кісткової тканини та деяких пухлин і метастазів.
Як проводиться КТ хребта?
КТ хребта – неінвазивна безболісна та швидка процедура.
Після прибуття в центр, підійдіть до рецепції та повідомте нашим адміністраторам про це. Наші адміністратори проведуть стандартне анкетування і уточнять організаційні питання. Далі медичний персонал запросить вас до переодягальні, де ви детальніше зможете розповісти про свої скарги, надати результати попередніх досліджень, виписки, змінити одяг. Надання достовірної інформації допоможе нам провести максимально якісну та інформативну діагностику.
Після бесіди вас запросять в зал, де проводиться власне сканування. Вам необхідно буде лягти на стіл томографа. Стіл томографа рухатиметься всередину основної частини девайсу, доки обстежувана ділянка не опиниться в необхідній точці.
Всередині основної частини томографа непомітно оку, обертається рентгенівська трубка. Метод базується на рентгенівському обстеженні, під час якого безперервне сканування проводиться навколо пацієнта. В подальшому виконується комп’ютерна обробка цих даних і лікар отримує значну кількість спеціальних зображень. Увесь масив даних, на спеціальному обладнані, можна розглядати у всіх можливих площинах та будувати візуальну єдину 3D-модель.
Корпус апарату відкритий з двох сторін, тому у пацієнтів зазвичай не виникає відчуття замкненого простору. Стандартна КТ хребта триває 1-5 хвилин. Процедура абсолютно безболісна та комфортна.
Після проведення дослідження ви можете залишити центр, про готовність результатів ми повідомимо вас СМС-повідомленням. Результати в електронному вигляді (висновок, віртуальна плівка та посилання на дані з диску) надійдуть автоматично на електронну пошту, яку ви вкажете під час реєстрації. Оригінали результатів (плівка, висновок, диск) ви можете забрати по готовності у діагностичному центрі протягом 60 днів з дати обстеження.
Підготовка до КТ хребта
Для проходження КТ хребта варто обрати зручний одяг без металевих елементів, малюнків чи наліпок в зоні обстеження. Роздягатися під час КТ хребта не доведеться, але якщо ваш одяг не відповідатиме вимогам, то вам буде запропоновано передягнутися в спеціальний медичний одяг на час сканування.
Всі аксесуари (пірсинг, прикраси, годинник, окуляри, зубні протези та інші металеві елементи) потрібно буде зняти та залишити в сейфі в роздягальні.
Напередодні та в день обстеження не можна наносити на зону хребта креми, гелі, мазі, лікувальні пластирі.
Порушення даних правил може спричинити артефакти «поглинання» на зображеннях, що ускладнює або унеможливлює їх аналіз та опис.
Прийом їжі не знижує інформативність отриманих даних під час КТ хребта.
КТ хребта з контрастом
У більшості випадків при комп’ютерній томографії хребта немає потреби в контрастуванні. Випадки, коли при КТ хребта є потреба у введення контрастної речовини, визначаються спільно куруючим лікарем та лікарем-рентгенологом.
Зазвичай, коли постає питання про КТ хребта із контрастом, діагностична задача може бути вирішена за допомогою МРТ-обстеження ефективніше та безпечніше для пацієнта.
Протипоказання до КТ хребта
Абсолютним протипоказом до КТ хребта є вагітність. Якщо ви вагітні або думаєте, що можете бути вагітною, проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж планувати КТ-обстеження.
Відносним протипоказом до КТ хребта є вага пацієнта. Обладнання М24 дозволяє проводити КТ-обстеження пацієнтам, вага яких до 150 кг.
МРТ, рентген чи КТ хребта?
МРТ, КТ та рентген хребта є взаємодоповнюючими, але не взаємовиключними дослідженнями. Первинним найбільш доступним, швидким та дешевим методом діагностики хребта є рентген. МРТ є найбільш інформативним методом у діагностиці хребта. Згідно з світовими критеріями діагностики з приводу підгострого та хронічного болю, КТ хребта виконують за погодженням клініциста та лікаря-рентгенолога в третю чергу, після класичного рентгену та МРТ.
Існує ряд патологій, при яких пацієнти вагаються, який вид діагностики їм потрібен. Насамперед, ми радимо звернутися до лікаря, який з урахуванням ваших скарг, анамнезу та клінічного огляду, призначить доцільне дослідження. Серед найбільш поширених патологій, які вимагають саме МР-діагностики, а не КТ: грижа, остеохондроз, компресійні переломи хребта, остеопороз.
Наголошуємо, що вибір методу діагностики залежить від клінічної задачі. Для проведення інформативної та безпечної діагностики повинен бути діалог між клініцистом та рентгенологом. Такий підхід дозволить відповісти на питання клініциста при відсутності чи контрольованій дозі іонізуючого випромінювання на пацієнта.
Чим відрізняється КТ від МРТ хребта?
МРТ та КТ хребта принципово відрізняються основою технології та спектром діагностичних задач, що вирішуються. Метод КТ заснований на рентгенівському випромінюванні в поєднанні з комп’ютерною обробкою отриманої інформації. Метод МРТ заснований на явищі ядерно-магнітного резонансу.
МРТ та КТ хребта є взаємодоповнювальними, але не взаємовиключними дослідженнями. МРТ є найбільш інформативним способом діагностики хребта. Відповідно до світових критеріїв діагностики з приводу підгострого та хронічного болю, КТ хребта виконують за погодженням клініциста та лікаря-рентгенолога у третю чергу після класичного рентгену та МРТ. Серед найпоширеніших патологій, які вимагають саме МР-діагностики, а не КТ: грижа, остеохондроз, компресійні переломи хребта, остеопороз. Вибір методу діагностики залежить від клінічного завдання лікаря.
КТ хребта – це діагностична процедура, яка використовується переважно для візуальної оцінки кісткових структур хребта. Комп'ютерна томографія хребта візуалізує анатомію кісток, деякі зміни кісткової тканини, переломи, деструкцію. КТ хребта виконується для підтвердження або спростування кістково-травматичних змін, деяких вроджених вад, структурних змін кісткової тканини та деяких пухлин та метастазів.
КТ хребта виконується для підтвердження або спростування кістково-травматичних змін, деяких вроджених вад, структурних змін кісткової тканини та деяких пухлин та метастазів.
Стандартна КТ хребта триває 1-5 хвилин. Процедура абсолютно безболісна та комфортна.