КТ придаткових пазух носа (КТ ППН) – це неінвазивне високоінформативне дослідження придаткових пазух носа, при якому застосовуються рентгенівські промені та комп’ютерні технології, щоб зробити високодетальні знімки структур носа.
Як проходить КТ приносових пазух в М24?
КТ придаткових пазух носа – неінвазивна безболісна та швидка процедура.
Після прибуття в центр, підійдіть до рецепції та повідомте нашим адміністраторам про це. Наші адміністратори проведуть стандартне анкетування і уточнять організаційні питання. За декілька хвилин медичний персонал запросить вас до переодягальні, де ви детальніше зможете розповісти про свої скарги, надати результати попередніх досліджень, виписки. Надання достовірної інформації допоможе нам провести максимально якісну та інформативну діагностику.
Після бесіди вас запросять в зал, де проводиться власне сканування. Вам необхідно буде лягти на стіл комп’ютерного томографа, який рухатиметься всередину основної частини девайсу, доки ваша голова не опиниться в необхідній точці. Корпус апарату відкритий з двох сторін, а також для додаткового комфорту пацієнта є груша, яку можна натиснути в разі виникнення дискомфорту і дослідження одразу буде зупинено.
Скільки триває КТ приносових пазух?
КТ приносових пазух триває 1-5 хвилин. Процедура абсолютно безболісна та комфортна.
Результати КТ придаткових пазух носа
Після проведення дослідження ви можете залишити центр, про готовність результатів КТ ми повідомимо вас СМС-повідомленням.
Результати в електронному вигляді (висновок, віртуальна плівка та посилання на дані з диску) надійдуть автоматично на електронну пошту, яку ви вкажете під час реєстрації.
Оригінали результатів КТ (плівка, висновок, диск) ви можете забрати по готовності у діагностичному центрі протягом 60 днів з дати обстеження.
Коли потрібно КТ придаткових пазух носа?
Що показує КТ приносових пазух?
КТ приносових пазух виконується в 3 проекціях, як якщо б хтось дивився на частину вашого тіла спереду, збоку або зверху голови.
У яких випадках ваш лікар може призначити КТ придаткових пазух носа?
- Травми, переломи, пухлини кісток середньої зони обличчя
- Синусити, поліпи
- Післяопераційний період
Також КТ придаткових пазух носа може бути призначене при підозрі на новоутворення в даній зоні. У такому випадку рекомендовано проводити прицільну МРТ однієї анатомічної ділянки з контрастуванням.
Що краще: МРТ чи КТ придаткових пазух носа?
Як КТ, так і МРТ створюють детальні зображення приносових пазух. КТ є більш доступним, швидким та інформативним методом для діагностики даної зони. Випадки, в яких найчастіше призначають КТ, ми описали вище. МРТ може бути призначено для оцінки злоякісного процесу в носовій порожнині чи придаткових пазухах носа, виявлення інвазії процесу в сусідні тканини та структури (очне яблуко, мозок чи кровоносні судини).
Підготовка до КТ придаткових пазух носа
КТ придаткових пазух носа не потребує особливої підготовки до дослідження.
Контроль променевого навантаження під час дослідження відбувається відповідно до німецьких стандартів завдяки системі контролю дози опромінення Teamplay від Siemens. Лікар-рентгенолог у висновку фіксує дозу опромінення під час дослідження. Сумарну дозу опромінення на рік контролює куруючий лікар.
Чи можна виконувати КТ ППН під час вагітності та грудного вигодовування?
Комп’ютерна томографія не рекомендована вагітним та виконується по життєвим показникам (підозра на злоякісний процес).
Під час грудного вигодовування можна виконувати КТ. Після обстеження рекомендовано здійснити 1-2 зціджування перед годуванням дитини.
Чи можна зробити КТ приносових пазух без направлення?
Інформативність дослідження залежить від анамнезу, встановленого попереднього діагнозу та клінічної задачі в кожному індивідуальному випадку. У разу відсутності направлення від клініциста обстеження буде проведено за узагальненим протоколом, що може зменшити цінність діагностичної інформації.
КТ ЛОР органів
Увага! Ціни можуть бути змінені. Будь ласка, уточнюйте актуальні ціни під час запису.
Обстеження | Ціна, грн. |
КТ м’яких тканин шиї з контрастом | 3 200₴ |
КТ придаткових пазух носа | 1 400₴ |
КТ пірамідок скроневих кісток (середнє, внутрішнє вухо, соскоподібний відросток) | 1 400₴ |
КТ-пошук конкрементів слинних проток (слино-кам’яна хвороба, калькульозний сіалоаденіт) | 1 400₴ |
КТ придаткових пазух носа (КТ ППН) – це неінвазивне високоінформативне дослідження придаткових пазух носа, при якому використовуються рентгенівські промені та комп'ютерні технології, щоб зробити детальні знімки структур носа. КТ приносових пазух може бути інформативним у таких випадках: травми, переломи, пухлини кісток середньої зони обличчя; синусити, поліпи, післяопераційний період. Також КТ придаткових пазух носа може бути призначено за підозри на новоутворення в цій зоні.
Як КТ, і МРТ створюють докладні зображення приносових пазух. КТ є більш доступним, швидким та інформативним методом діагностики даної зони. Випадки, у яких найчастіше призначають КТ, описано вище. МРТ може бути призначено для оцінки злоякісного процесу в носовій порожнині або додаткових пазухах носа, виявлення інвазії процесу в сусідні тканини і структури (очне яблуко, мозок або кровоносні судини).
У М24 контроль променевого навантаження під час дослідження відбувається відповідно до німецьких стандартів завдяки системі контролю дози опромінення Teamplay від Siemens. Лікар-рентгенолог у висновку фіксує дозу опромінення під час дослідження. Сумарну дозу опромінення на рік контролює лікар.