мифы об мрт
Міфи та факти про МРТ-діагностику

Міф: для проведення МРТ занадто багато обмежень.

Факт: навіть з певними моделями кардіостимуляторів, серцевих стентів, імплантів середнього вуха, суглобовими протезами проводять МРТ-діагностику.

 

 

Обов’язково! наявність та надання для узгодження післяопераційної виписки, документу з вказаною моделлю імплантованого об’єкта або іншого документу, в якому зазначена модель імплантованого об’єкта. Наш лікар перевірить безпечність проведення МРТ дослідження. Якщо ви втратили документи щодо імпланта, зверніться до лікаря (або лікувального закладу), який встановлював імплант для відновлення документів або надання дозволу на проведення МРТ дослідження.

Записатися на обстеження

Міф: металеві зубні коронки / зубні імплантати можуть пошкодитися.

Факт: рідко трапляється, що через метал в ротовій порожнині є так звані «артефакти зображення» (не точність або спотворення зображення МРТ), але ніяк не ушкодження металевих імплантів пацієнта.

 

Міф: з татуюваннями і пірсингом не можна проходити МРТ.

Факт: можна. Але пірсинг прийдеться зняти, а якщо ваше татуювання зовсім свіже (до 10 днів), то ми запропонуємо перенести процедуру до повного загоєння мікротравм шкіри. З метою вашої безпеки не приховуйте факт або ваші сумніви щодо можливих імплантів/металевих об’єктів у Вашому організмі.

 

Міф: клаустрофобія є суворим протипоказанням до проходження МРТ

Факт: Клаустрофобія – це стан, що супроводжується неспокоєм під час перебування у замкненому просторі. Якщо поняття “клаустрофобія” для вас не просто слово, а постійно переслідуючий страх, запевняємо команда М24 легко проводить обстеження пацієнтів з даною фобією.

Основа вашої безпеки та спокою у М24:

 • Томографи Siemens сконструйовані так, що їхні тунелі не являються суцільними та є відкритими з обох сторін.
 • Під час обстеження в руку пацієнта вкладається груша, яку він може натиснути в разі виникнення будь-яких незручностей, обстеження припиниться і наш персонал прийде на допомогу.
 • Обстеження можна проходити з закритими очима.
 • Поряд з Вами може знаходитись близька людина (за попередньою домовленістю).

Записатися на обстеження

Міф: На КТ краще аналізуються кісткові структури, а на МРТ – м’які тканини.

Факт: Вибір діагностики залежить від клінічної задачі та стану пацієнта. Наприклад, стресові переломи кісток краще діагностуються на МРТ, а багатоуламкові переломи – на КТ.

Правильний вибір діагностики та об’єму дослідження – це завдання лікуючого лікаря та рентгенолога. Існують випадки, коли є необхідність виконання як КТ так і МРТ, які в таких ситуаціях виступають взаємодоповнюючими методами візуалізаційної діагностики.

Не рекомендовано проходити дослідження без показів на те, за самопризначенням.

У випадку, коли клініцист вагається щодо інформативності  виду дослідження, зони обстеження чи у разі виникнення будь-яких питань до, під час та після діагностики, М24 пропонує консиліумний підхід до вирішення усіх задач.

Наявність пірсингу не є протипоказанням до МРТ, але пірсинг доведеться зняти перед дослідженням і залишити в сейфі в роздягальні.

Так, можна, але в окремих випадках (залежить від виду та складу металевої конструкції) проведення МРТ головного мозку неможливе через виражені артефакти в зоні дослідження.

Так, можна, але в окремих випадках (залежить від виду та складу металевої конструкції) проведення МРТ головного мозку неможливе через виражені артефакти в зоні дослідження.

У центрі діагностики М24 можна пройти МРТ на Почайній з вагою до 130 кг у денний і до 110 кг у нічний час, на Солом'янці - до 150 кг в денний час та до 130 кг у нічний час.

Деякі стани або наявні сторонні імплантовані в тіло предмети можуть бути абсолютним обмеженням проведення дослідження.

  Під час запису надайте нашим співробітникам інформацію, якщо:
 • - у Вашому організмі є будь-які імпланти або металеві предмети (кардіостимулятор, металевий суглобовий протез, штучний серцевий клапан, електронні імпланти середнього вуха, металеві конструкції після операцій та травм, уламки та кулі після поранень, інше);
 • - Вам проводили нейрохірургічні операції з накладенням кліпс;
 • - Вам наклали гіпсову пов'язку;
 • - у Вас були випадки пошкодження очей сторонніми предметами;
 • - у Вас є татуаж;
 • - Ви користуєтесь пластиром із ліками;
 • - Ви страждаєте: тяжкою алергією на щось (шок, набряк Квінке, інше); захворюванням нирок; нирковою недостатністю; тиреотоксикоз/гіпертиреоз;
 • - у Вас вкрай важкий загальний стан;
 • - у Вас під час КТ чи МРТ була алергічна реакція на застосування контрастної речовини;
 • - Вам проводили дослідження з барієм або іншими контрастнимиречовинами менше 3 діб тому;
 • - Ви вагітна; годуєте дитину грудьми; пацієнтом є дитина;
 • - Вас турбує перебування в обмеженому просторі;
 • - Ваша вага перевищує 110кг.

Вибір методу діагностики залежить від клінічного завдання, зони дослідження та анамнезу пацієнта.

Зворотній зв'язок

Тут ви можете залишити свій відгук (побажання, зауваження). Будемо вдячні за розгорнуту відповідь (де це доречно),  а також якщо Ви залишите свої контакти,  щоб ми могли зв'язатися з Вами при необхідності

Заповніть форму

І ми передзвонимо Вам

Запис на МРТ Запис на КТ Запис на Рентген Замовити дзвінок +380443923393