
Міф: для проведення МРТ занадто багато обмежень.
Факт: навіть з певними моделями кардіостимуляторів, серцевих стентів, імплантів середнього вуха, суглобовими протезами проводять МРТ-діагностику.
Обов’язково! наявність та надання для узгодження післяопераційної виписки, документу з вказаною моделлю імплантованого об’єкта або іншого документу, в якому зазначена модель імплантованого об’єкта. Наш лікар перевірить безпечність проведення МРТ дослідження. Якщо ви втратили документи щодо імпланта, зверніться до лікаря (або лікувального закладу), який встановлював імплант для відновлення документів або надання дозволу на проведення МРТ дослідження.
Міф: металеві зубні коронки / зубні імплантати можуть пошкодитися.
Факт: рідко трапляється, що через метал в ротовій порожнині є так звані «артефакти зображення» (не точність або спотворення зображення МРТ), але ніяк не ушкодження металевих імплантів пацієнта.
Міф: з татуюваннями і пірсингом не можна проходити МРТ.
Факт: можна. Але пірсинг прийдеться зняти, а якщо ваше татуювання зовсім свіже (до 10 днів), то ми запропонуємо перенести процедуру до повного загоєння мікротравм шкіри. З метою вашої безпеки не приховуйте факт або ваші сумніви щодо можливих імплантів/металевих об’єктів у Вашому організмі.
Міф: клаустрофобія є суворим протипоказанням до проходження МРТ
Факт: Клаустрофобія – це стан, що супроводжується неспокоєм під час перебування у замкненому просторі. Якщо поняття “клаустрофобія” для вас не просто слово, а постійно переслідуючий страх, запевняємо команда М24 легко проводить обстеження пацієнтів з даною фобією.
Основа вашої безпеки та спокою у М24:
- Томографи Siemens сконструйовані так, що їхні тунелі не являються суцільними та є відкритими з обох сторін.
- Під час обстеження в руку пацієнта вкладається груша, яку він може натиснути в разі виникнення будь-яких незручностей, обстеження припиниться і наш персонал прийде на допомогу.
- Обстеження можна проходити з закритими очима.
- Поряд з Вами може знаходитись близька людина (за попередньою домовленістю).
Міф: На КТ краще аналізуються кісткові структури, а на МРТ – м’які тканини.
Факт: Вибір діагностики залежить від клінічної задачі та стану пацієнта. Наприклад, стресові переломи кісток краще діагностуються на МРТ, а багатоуламкові переломи – на КТ.
Правильний вибір діагностики та об’єму дослідження – це завдання лікуючого лікаря та рентгенолога. Існують випадки, коли є необхідність виконання як КТ так і МРТ, які в таких ситуаціях виступають взаємодоповнюючими методами візуалізаційної діагностики.
Не рекомендовано проходити дослідження без показів на те, за самопризначенням.
У випадку, коли клініцист вагається щодо інформативності виду дослідження, зони обстеження чи у разі виникнення будь-яких питань до, під час та після діагностики, М24 пропонує консиліумний підхід до вирішення усіх задач.