Міжнародний день фахівця з лабораторної діагностики

15 квітня відзначається Міжнародний день фахівця з лабораторної діагностики.

Тож поговоримо про взаємозв’язок лабораторної та інструментальної діагностики.

При встановленні діагнозу лікар враховує:

– анамнез пацієнта
– результати клінічного огляду
– результати лабораторних досліджень
– результати інструментальних досліджень

До інструментальних досліджень належить МРТ, КТ, рентген, УЗД та інші. Серед лабораторних досліджень розрізняють: загальноклінічні, гематологічні, цитологічні, біохімічні, мікробіологічні (бактеріологічні), імунологічні (серологічні), генетичні, токсикологічні.

Інструментальна та лабораторна діагностика надзвичайно тісно між собою пов’язані. При виявленні підозрілих знахідок на МРТ, КТ, УЗД чи рентгені пацієнту може бути призначена біопсія з подальшим дослідженням матеріалу, котрим вже займаються лікарі-лаборанти. Також на МРТ чи КТ з контрастуванням ми не приймаємо пацієнтів без аналізу крові на креатинін. Тобто колеги допомагають нам визначити безпечність дослідження для пацієнта.

Ще одна спільна риса двох видів діагностики — це те, що висновок діагностики не є діагнозом пацієнта, а лише складовою, яку лікар враховує при встановленні діагнозу.

Зазвичай лікарі-радіологи та лікарі-лаборанти не спілкуються особисто, проте злагодженість їх дій безпосередньо впливає на процес встановлення діагнозу пацієнту та визначення тактики його лікування.

Зворотній зв'язок

Тут ви можете залишити свій відгук (побажання, зауваження). Будемо вдячні за розгорнуту відповідь (де це доречно),  а також якщо Ви залишите свої контакти,  щоб ми могли зв'язатися з Вами при необхідності

Заповніть форму

І ми передзвонимо Вам

Запис на МРТ Запис на КТ Запис на Рентген Замовити дзвінок +380443923393