МРТ прямої кишки
МРТ прямої кишки

Рак прямої кишки – третя найбільш поширена патологія серед злоякісних новоутворень. Щороку в світі діагностують близько 1,4 млн нових випадків раку прямої кишки (колоректальний рак).

2/3 пухлин товстого кишківника припадають саме на пряму кишку. Колоректальний рак, як і більшість онкологічних захворювань, на початкових етапах протікає безсимптомно. У разі відсутності  обстеження  до початку лікування , втрачається можливість повноцінної оцінки в ефективності терапії

Застереженням та спонуканням звернутися до лікаря є низка проявів:

– кров у калі
– багатократні тривалі закрепи чи проноси
– безпричинні кишкові спазми
– патологічна втомлюваність
– різка втрата чи збільшення ваги
– блідість шкіри та слизових оболонок, анемія (малокрів‘я)

Варто звернути особливу увагу на ці симптоми, якщо у вашій сім’ї хтось з родичів мав онкологічні захворювання.

МРТ прямої кишки є доповненням до таких обстежень як колоноскопія та  УЗД і призначається виключно лікарем після збору анамнезу та огляду.

Записатися на обстеження

МРТ використовують для дообстеження:

– ступеню поширення пухлинного процесу;
– глибини ураження стінки прямої кишки;
– залучення суміжних органів;
– стану лімфовузлів.

Також, без МРТ важко провести повноцінну оцінку хірургічного втручання, хіміо та променевої терапій.

Олександр Васильович Димінський, лікар-рентгенолог М24, наводить приклади з нашої роботи.

Кейс №1

Пацієнтка певний час мала скарги на періодичні болі та болючі позови. Після огляду лікарем, було рекомендовано різнопланову діагностику. За допомогою МРТ ми допомогли лікарю підтвердити пухлинний процес нижньої ампули, обмежений стінкою кишки, без ознак ураження сфінктерного комплексу, в товщі параректальної клітковини діагностовано змінені лімфатичні вузли. У структурі пухлини визначається патологічне обмеження дифузії.

На наступних зображеннях, через 6 місяців після курсу комбінованого лікування виявлено майже повний регрес пухлинного процесу, покращення показників дифузії.

Пацієнти не завжди вчасно звертаються по допомогу при виникненні перших симптомів захворювання, і тоді можемо бачити значно складнішу ситуацію.

Записатися на обстеження

Кейс №2

Масивний Т4а неопроцес верхньої ампули із ураженням вісцеральної очеревини, наявними додатковими позакишковими вузловими пухлинними депозитами, суттєвим звуженням просвіту кишки, що значно ускладнює спорожнення.

МРТ є потужним інструментом клініциста для місцевого стадіювання та рестадіювання раку прямої кишки, дозволяє точно оцінити ступінь поширення з глибиною ураження стінки прямої кишки та залученням суміжних органів.

Зворотній зв'язок

Тут ви можете залишити свій відгук (побажання, зауваження). Будемо вдячні за розгорнуту відповідь (де це доречно),  а також якщо Ви залишите свої контакти,  щоб ми могли зв'язатися з Вами при необхідності

Заповніть форму

І ми передзвонимо Вам

Запис на МРТ Запис на КТ Запис на Рентген Замовити дзвінок