МРТ та кардіостимулятори

МРТ та кардіостимулятори? Чи сумісні ці дві речі?!

Ще кілька років тому для пацієнта з кардіостимулятором (КС) МРТ-діагностика була абсолютним протипоказом. Проте час не стоїть на місці і сьогодні все більше пацієнтів звертається до нас з МР-сумісними кардіостимуляторами.

МРТ з кардіостимулятором, навіть сумісним, потребує уваги та підвищеного рівня безпечності дослідження. МРТ у кожному випадку індивідуальне та потребує детального аналізу та планування.

Команда М24 успішно проводить подібні дослідження вже більше 4 років.

Які основні вимоги до МРТ з кардіостимулятором?

Головна вимога — обов’язкове надання документів:

  • паспорт кардіостимулятора (КС),
  • післяопераційна виписка про встановлення КС,
  • довідка про переведення КС в МР-сумісний режим.

Лише при наявності цього пакету документів можливий діалог та проведення МРТ.

Якщо кардіостимулятор все ж МР-сумісний, то можливо провести МРТ будь-якої ділянки організму?

На жаль, ні. Важливо, щоб зона дослідження не потрапляла на зону серця (в більшості КС це зона від 7 шийного до 12 грудного хребців).

Чи потрібна пацієнту з МР-сумісним кардіостимулятором підготовка до МРТ?

Якщо кардіостимулятор визнається МР-сумісним і зона дослідження не потрапляє в заявлену в технічних вимогах до КС, то пацієнт повинен безпосередньо перед дослідженням поїхати до свого лікаря кардіолога, щоб перевести КС в МР-сумісний режим, про що лікарем надається відповідна довідка (її пацієнт надає в центрі разом с паспортом КС). Після дослідження пацієнту треба якомога швидше повернутися до кардіолога, щоб перевести КС до стандартного режиму роботи.

Чи на будь-якому МР-томографі можна провести таке дослідження?

Дослідження вимагає спеціальних налаштувань МР-томографа, тому варто обирати організацію, обладнання якої є новим, сучасним та підтримує оригінальні програмні рішення. Це є основою вашої безпеки.

Яка запорука успішного МР-дослідження з кардіостимулятором?

Запорука успіху — повне співробітництво з боку пацієнта з наданням усієї необхідної медичної документації, злагоджена робота співробітників центру стосовно налаштування відповідних параметрів МРТ-апарату, оптимальної тривалості дослідження, моніторингу стану пацієнта під час дослідження.

Зворотній зв'язок

Тут ви можете залишити свій відгук (побажання, зауваження). Будемо вдячні за розгорнуту відповідь (де це доречно),  а також якщо Ви залишите свої контакти,  щоб ми могли зв'язатися з Вами при необхідності

Заповніть форму

І ми передзвонимо Вам

Запис на МРТ Запис на КТ Запис на Рентген Замовити дзвінок +380443923393