Панорамна або тотальна рентгенографія хребта – це сучасний та високоінформативний метод діагностики, який дозволяє візуалізувати всю довжину хребта – від рівня нижньої щелепи до кісток тазу разом з кульшовими суглобами! Обстеження не вимагає від Вас ніякої спеціальної підготовки, але Ви отримаєте якісніший результат, якщо за декілька днів утримаєтесь від вживання продуктів, що підвищують газоутворення (напр. капуста, бобові, молочні продукти, газовані напої, цільнозернові продукти). Єдиним протипоказанням, як й для інших рентгенологічних обстежень, є вагітність.
Як все відбувається?
Після швидкого опитування лаборант проведе Вас в рентген-кабінет, де необхідно буде стати на спеціальну платформу та не рухатись 1-2 хвилини*, протягом яких буде проводитись саме обстеження. А вже через 10 хвилин ви будете мати на руках готову плівку із Вашим обстеженням.
Кому й навіщо проводиться панорамна рентгенографія хребта?
Таке обстеження назначають з метою своєчасного виявлення деформації вісі хребта (сколіоз чи патологічний кіфоз / лордоз), грубих вроджених аномалій розвитку чи посттравматичної деформації хребців; оцінки дегенеративно-дистрофічних змін хребта; в якості передопераційного планування чи контролю після оперативного втручання.
Результатами оцінки панорамного рентген-знімку є:
виявлення деформації хребта із детальним виміром кутів (по Коббу) та оцінкою ротації хребців (за Раймонді);
визначення відхилень коронарного та сагітального балансів;
візуалізація аномалій розвитку чи травматичних змін видимих хребців та перекосу тазу;
оцінка зрілості скелету за ступенем окостеніння апофізів гребнів клубових кісток (класифікація по Risser).
Чому дане обстеження варто проходити саме в нашому діагностичному центрі? Все дуже просто.
- Обстеження проводиться на сучасній низькодозовій системі цифрової рентгенографії Agfa DX-D 300 (Бельгія), яка одна з небагатьох у м.Києві дозволяє робити панорамні знімки та проводити обстеження в повному необхідному обсязі не “зрізаючи” при цьому необхідні для повноти картини структури.
- Швидко та якісно. Цифрова рентгенографія має набагато якісніше зображення з високим рівнем деталізації структур, аніж ії аналогові побратими, а саме обстеження триває протягом всього 1-2 хвилин.
- Завдяки функції smart stitching (“розумна зшивка”) на нашому апараті та під уважним контролем лаборанта, знімки співставляються з високою точністю, щоб досягти найточніших результатів під час подальших вимірів.
- Корегування налаштувань апарату біоінженером нашої команди, в індивідуальних випадках, дає змогу проводити дане обстеження пацієнтам з підвищеною вагою тіла, що в свою чергу дає можливість оцінити структури, візуалізація яких раніше була ускладнена.
- Ми відкриті до діалогу з Вашим лікарем, задля того, щоб Ви отримали найкращий результат (динамічний рентген-контроль? – нема питань! Підкласти під коротшу кінцівку підкладку певної товщини задля оцінки ступеня компенсації перекосу тазу та викривлення хребта для майбутньої коригуючої устілки? – легко!).
- Над якісним результатом обстеження та комфортним перебуванням Вас у нашому центрі працює професійна команда.
- Крім звичайної плівки з обстеженням Ви отримуєте ще й цифрову, яку можна знайти на Вашому заключенні у верхньому правому кутку у вигляді QR-коду – необхідно просто навести камеру й знімок вже на екрані Вашого смартфона!**
*1-2 хвилини займає обстеження в одній проекції.
**за умови наявності підключення до мережі Internet.
Панорамна або тотальна рентгенографія хребта – це сучасний та високоінформативний метод діагностики, що дозволяє візуалізувати всю довжину хребта – від рівня нижньої щелепи до кісток таза разом із кульшовими суглобами.
Панорамна ренгенографія хребта дозволяє візуалізувати всю довжину хребта – від рівня нижньої щелепи до кісток таза разом із кульшовими суглобами. Рентген хребта у свою чергу передбачає знімок кожного з відділів (шийного, грудного чи поперекового) окремо.
Панорамну рентгенографію хребта призначають для своєчасного виявлення деформації осі хребта (сколіоз або патологічний кіфоз/лордоз), грубих вроджених аномалій розвитку або посттравматичної деформації хребців; оцінки дегенеративно-дистрофічних змін хребта; як передопераційне планування або контроль після оперативного втручання.