
Рентгенографія поперекового відділу хребта
Рентгенографія поперекового відділу хребта є швидким первинним методом дослідженням, яке дозволяє оцінити загальний стан і виявити проблеми, пов’язані з цією зоною. Поперековий відділ хребта складається з п’яти хребців, що розташовані між грудним відділом хребта та крижовим.
- Які симптоми свідчать про необхідність звернення до лікаря?
- – Біль та дискомфорт в області попереку
- – Відчуття розтягнення, періодичний стріляючий біль
- – Біль, що віддає у кінцівки
- – Порушення рухливості
- – Зміна ходьби
- – Посилення болю при ходьбі чи у сидячому положенні
- – Гостра травма (падіння, ДТП, удар і т.п.)
- Лікар може призначити рентген поперекового відділу хребта у таких випадках:
- – Біль та дискомфорт: Якщо пацієнт скаржиться на біль або дискомфорт в області попереку, рентген поперекового відділу може бути проведений для виявлення можливих причин цих симптомів. Це можуть бути дегенеративні зміни, грижі диску або інші структурні аномалії.
- – Травми та переломи: Рентген поперекового відділу хребта є важливим інструментом для діагностики травм та переломів у цій області. Він допомагає визначити наявність переломів, зсувів хребців або пошкодження структур хребта.
- – Деформації та сколіоз: Рентген поперекового відділу може допомогти виявити деформації хребта, такі як сколіоз (бічна кривизна хребта). Це дослідження дозволяє оцінити ступінь кривизни, положення хребців та можливі наслідки для пацієнта. Але для більш інформативної картини використовується панорамне обстеження хребта.
- – Спостереження за лікуванням: Рентген поперекового відділу хребта також може бути проведений для оцінки ефективності лікування після травми або оперативного втручання. Він дозволяє лікарю порівняти зміни на рентгенограмі до та після лікування, спостерігати за динамікою розвитку кісткових структур та оцінювати відновлення хребта.
Як роблять рентген попереку
Рентген попереку – це швидка діагностична процедура, яка в цілому займає близько 20 хвилин. Впродовж цього часу наші фахівці зареєструють вас, проведуть опитування щодо ваших скарг та анамнезу, поспілкуються щодо попередніх результатів обстежень (при наявності), проведуть вас у рентген-кабінет, допоможуть зайняти необхідну позу та виконають рентген-знімок. Сам процес сканування триває близько хвилини. Відбувається він у світлій просторій кімнаті, тому відчуття замкненого простору у вас точно не виникне.
Одразу після виконання знімок з’являється на екрані рентген-лаборанта та може бути надісланий вам на електрону пошту, записаний на диск чи флешку або ж роздрукований. Друк знімку займе ще 5-7 хвилин. Після цього ви можете покинути діагностичний центр і відправитися до свого лікаря. Висновок рентгенолога ми відправимо вам на електронну пошту по готовності. З вашого дозволу ми також можемо надіслати результати вашого дослідження вашому куруючому лікарю, що значно пришвидшить процес встановлення діагнозу та початку лікування.
Підготовка до рентгену поперекового відділу хребта
За день до обстеження бажано утриматись від газованих напоїв та їжі, яка може викликати підвищене газоутворення, а напередодні ввечері, бажано провести очисну клізму, щоб гази, які все ж накопичилися в кишечнику, не спотворили чіткість зображення та, відповідно, результат обстеження.
Необхідно лише прибути в діагностичний центр на запланований час та чітко виконувати вказівки наших фахівців. Це дозволить нам провести максимальну точну та якісну діагностику, та відповісти на питання вашого лікаря.
Так, перед рентгеном попереку можна їсти. Бажано за день до обстеження не пити газовані напої та не споживати їжу яка може викликати підвищене газоутворення, адже від цього може знизитись якість самого зображення, а від так й подальша детальна оцінка структур.
Напередодні рентгену поперекового відділу хребта ввечері, бажано провести очисну клізму, щоб гази, які накопичилися в кишечнику, не спотворили чіткість зображення та, відповідно, результат дослідження.
Так, рентген попереку можна робити під час місячних.
Протипоказанням до рентгену попереку є вагітність та перевищення сумарної дози опромінення пацієнта за рік. У такому випадку можуть бути обрані альтернативні методи діагностики, наприклад МРТ.