мрт молочної залози
МРТ молочної залози

МРТ молочної залози – дослідження, яке проводиться з метою виявлення раку та іншої патології. Для отримання детального зображення структури молочної залози МРТ використовує радіохвилі та магнітне поле.

В діагностичних центрах М24 МРТ молочної залози виконується на новому сучасному обладнанні Siemens MAGNETOM Avanto 1,5 Тесла.

 

З якою метою роблять МРТ грудей?

Для виключення раку молочної залози: Для жінок з високим ризиком раку молочної залози  рекомендується проводити МРТ разом з щорічною мамографією. МРТ може виявити онкологічні захворювання, які не видно на мамографії та УЗД.

Для оцінки ступеню поширення вже визначеного раку молочної залози: МРТ молочної залози застосовують для жінок, у яких вже діагностовано рак молочної залози, для вимірювання розміру пухлини, пошуку інших пухлин молочної залози та перевірки на наявність новоутворень у іншій молочній залозі та розповсюдження в лімфатичні вузли.

Ваш лікар може порекомендувати МРТ молочної залози у випадках:

 • – Ви схильні до високого ризику раку молочної залози згідно з розрахунками, які враховують ваш сімейний анамнез та інші фактори ризику.
 • – У вашому сімейному анамнезі є рак молочної залози або рак яєчників.
 • – У вас дуже щільна тканина молочної залози.
 • – У вас в анамнезі за результатами біопсії є передракові зміни молочної залози.
 • – У вас спадкова мутація гена раку молочної залози, наприклад BRCA1 або BRCA2, яку можна виявити на генетичному тестуванні.
 • – Ви пройшли променеву терапію в зоні грудної клітки.
 • – Вам діагностували рак молочної залози, і ваш лікар хоче визначити ступінь поширення раку.
 • – У вас є підозра на витік або розрив грудного імпланту.

МРТ грудей слід використовувати як доповнення до мамографії чи УЗД. Ці методи можуть візуалізувати рак молочної залози різними способами і разом надають більш повну інформацію рентгенологу і лікарю-онкологу. Проте МРТ дає більш розгорнуту відповідь на питання клініциста та детальніше візуалізує тканини та утвори. Магнітно-резонансна томографія та мамографія є взаємодоповнюючими методами діагностики.

Записатися на прийом

Що потрібно знати про МРТ молочних залоз?

Так само, як мамографію роблять за допомогою спеціальних рентгенівських апаратів, для МРТ молочних залоз також потрібне спеціальне обладнання. МРТ проводиться з використанням котушок, призначених для молочних залоз. Якщо вам потрібно пройти МРТ молочних залоз, то варто обирати центр, де є це спеціалізоване обладнання. У центрі М24 використовується матрична котушка для дослідження грудей від компанії Siemens.

Щоб зробити детальні зображення зрізів тіла, МРТ використовує сильне магнітне поле. МРТ-сканер робить знімки з багатьох кутів, як якщо б хтось дивився на частину вашого тіла спереду, збоку або зверху голови. МРТ створює пошарове зображення частин тіла, які важко побачити, використовуючи інші методи візуалізації.

МРТ молочної залози призначається з контрастуванням. Це означає, що сканування буде супроводжуватись внутрішньовенним введенням контрастної речовини. Контраст – це спеціальний препарат, який при певних захворюваннях дозволяє розмежовувати здорові тканини від змінених. За ступенем та характером накопичення контрасту робиться висновок про наявність раку. Контрастна речовина, що використовується під час МРТ-досліджень, є безпечною.

 

Коли робити МРТ молочних залоз?

МРТ молочної залози проводиться між 6-м та 15-м   днями менструального циклу. В цей період найкраще візуалізуються тканини молочної залози.

МРТ молочних залоз проводяться в будь-який день при відсутності регулярних менструацій, що буває у таких випадках:

 • – при вагітності;
 • – в період годування груддю;
 • – під час регулярного прийому оральних контрацептивів;
 • – у віці після менопаузи.

 

Як підготуватися до МРТ грудей

Дотримуйтесь вказівок персоналу: перед проходженням МРТ зазвичай не потрібна спеціальна дієта або препарати, дотримуйтесь інструкцій, які вам надані фахівцями М24.

Зніміть металеві предмети: Перед дослідженням вам буде запропоновано переодягнутись в спеціальний одноразовий медичний одяг. Обов’язково зніміть будь-які металеві предмети, такі як шпильки для волосся, прикраси та пірсинг тіла.

Записатися на прийом

Якщо у вас в організмі є метал: перед скануванням наш фахівець запитає, чи є у вас метал в організмі. Деякі металеві предмети не спричиняють проблем і не є протипоказом до проведення МРТ.

Якщо у вас є будь-який з цих медичних імплантів, ви не повинні знаходитись в зоні сканування, поки вам не дозволить лікар:

 • – Імплантований дефібрилятор або кардіостимулятор;
 • – Затискачі, що застосовуються при аневризмах;
 • – Кохлеарний (вушний) імплант;
 • – Металеві стенти всередині кровоносних судин.

 

Чи можна робити МРТ молочної залози вагітним?

На сьогодні даних про наявність впливу МРТ на плід немає. Однак у зв’язку з особливостями перебігу вагітності проведення МРТ у першому триместрі рекомендовано лише за показаннями, які визначає ваш лікар. МРТ при вагітності не створює фізичний дискомфорт, при дотриманні головної умови (відсутність металевих імплантів).

Варто зазначити, що МРТ молочної залози у цілях профілактики вагітним жінкам не призначається. Жінкам, що належать до групи ризику онкологічних захворювань, рекомендується ретельно підготуватися до вагітності, пройти повне комплексне обстеження, зробити МРТ молочних залоз.

 

Як проходить МРТ молочних залоз?

Після прибуття в центр у заздалегідь призначений час ви проходите процедуру реєстрації та оформлення документів, необхідних для проведення МРТ. Потім наш фахівець супроводжує вас в індивідуальну роздягальню, де є набір спеціального одягу для проведення дослідження (одноразовий медичний халат, бахіли, шапочка, одноразова маска), а також вішалка, поличка та сейф для ваших речей. Після переодягання вас проведуть у зону сканування – кімната, де власне знаходиться МРТ-апарат.

Якщо вам призначено МРТ з введенням контрастної речовини, то після реєстрації лікар-анестезіолог у маніпуляційному кабінеті проведе підготовку для її введення. Повідомте медичного працівника, якщо у вас була алергічна реакція на будь-які контрастні речовини.

Ви лягаєте обличчям донизу на стіл МРТ-апарата. Під вашою грудною кліткою знаходитиметься спеціальна котушка для МРТ молочних залоз. Ваші груди розташовуватимуться у отворах котушки для їх сканування без стискання. Рентгенолаборант може використати подушки, щоб зробити ваше положення зручнішим і допомогти вам не рухатись під час дослідження. Потім стіл заїжджає у отвір томографа.

Дихайте спокійно та намагайтесь не рухатися протягом сканування. Томограф може видавати гучні, стукаючі, клацаючі та шумні звуки. Для підвищення вашого комфорту вам будуть запропоновані навушники. У вашу руку вкладуть спеціальну гумову грушу, яку у разі виникнення будь-яких незручностей чи страху, ви можете стиснути і наші співробітники одразу з вами зв’яжуться.

Для найінформативнішого МРТ молочних залоз використовується контрастна речовина, яка вводиться під час дослідження, та  допомагає чітко візуалізувати тканини молочної залози.

Для отримання якісного зображення потрібно під час обстеження лежати, не рухаючись, дихати спокійно та чітко виконувати вказівки персоналу – це зменшить час перебування в апараті.

Створення кожного набору зображень займає кілька хвилин, а весь процес сканування зазвичай триває від 15 до 20 хвилин. Після дослідження вас можуть попросити зачекати, поки знімки перевіряються, щоб побачити, чи не потрібно дообстеження.

Записатися на прийом
Як підготуватися до КТ

Переваги МРТ молочних залоз порівняно з іншими методами діагностики

Доведено, що чутливість МРТ молочних залоз складає 95%, тобто виявлення онкологічних захворювань становить 95%, УЗД – 25-30%, мамографія – 20-25%. Виявлення раку молочної залози на ранніх стадіях та вчасно визначене лікування значно покращує прогноз.

При діагностиці щільних молочних залоз мамографія є неінформативною. Чутливість УЗД нижча при діагностиці молочних залоз зі значним вмістом жирової тканини. Для МРТ щільність та розміри залози не мають значення. До того ж МРТ-діагностика дозволяє встановити, чи агресивний рак у разі його наявності. Це сприяє прискоренню процесу діагностики та лікування.

Перейти на сторінку «Прейскурант МРТ»


МРТ молочної залози проводиться між 6-м та 15-м днем менструального циклу. У цей період найменше контрастується паренхіма самої залози, що дозволяє краще побачити осередки патологічного накопичення.

Рак виглядає як три типи знахідок: осередок контрастування – діаметром до 0,5 см, новоутворення – більше 0,5 см, та non-mass enhancement – зона контрастування без чітких меж та форми.

Чутливість МРТ молочних залоз становить 95%, тобто виявляє онкологічні захворювання у 95% випадків, УЗД – 25-30%, мамографія – 20-25%.
При щільних залозах мамографія інформативна лише за наявності мікрокальцинатів, але не за всіх видів раку вони є.
Чутливість УЗД нижче при діагностиці молочних залоз із значним вмістом жирової тканини, а також при деяких типах раку.
На МРТ щільність та розміри залози не мають значення. МРТ-діагностика дозволяє виявити рак на ранніх стадіях, а також встановити, чи агресивний рак за його наявності. Це сприяє правильному визначенню стадії раку та вибору оптимального лікування, а також зниженню ймовірності рецидиву.

МРТ молочних залоз можна виконати у діагностичному центрі М24.

  МРТ молочної залози виконують:
 • - Для виключення раку молочної залози: для жінок з високим ризиком раку молочної залози рекомендується проводити МРТ разом із щорічною мамографією. МРТ може виявити онкологічні захворювання, які ще не видно на мамографії та УЗД.
 • - Для оцінки ступеня поширення вже визначеного раку молочної залози: МРТ молочної залози застосовують для жінок, у яких вже діагностовано рак молочної залози, для вимірювання розміру пухлини, оцінки залучення шкіри, соска або грудної стінки, пошуку інших пухлин молочної залози та перевірки на наявність новоутворень у іншій молочній залозі та поширення в лімфатичні вузли.

Після прибуття до центру заздалегідь призначений час ви проходите процедуру реєстрації та оформлення документів, необхідних для проведення МРТ. Потім наш спеціаліст супроводжує вас в індивідуальну роздягальню, де є набір спеціального одягу для проведення дослідження (одноразовий медичний халат, бахіли, шапочка, одноразова маска), а також вішалка, полиця та сейф для ваших речей. Після перевдягання вас проведуть у зону сканування – кімната, де, власне, знаходиться МРТ-апарат.
Якщо вам призначено МРТ із запровадженням контрастної речовини, то після реєстрації лікар-анестезіолог у маніпуляційному кабінеті проведе підготовку для її введення. Повідомте медичного працівника, якщо у вас була алергічна реакція на будь-які контрастні речовини.
Ви лягаєте лицем вниз на стіл МРТ-апарата. Під грудною клітиною знаходиться спеціальна котушка для МРТ молочних залоз. Ваші груди розташовуються в отворах котушки для її сканування без стиснення. Рентгенолаборант може використовувати подушки, щоб зробити ваше становище зручним і допомогти вам не рухатися під час дослідження. Потім стіл заїжджає в отвір томографа.
Дихайте спокійно і намагайтеся не рухатися під час сканування. Томограф може видавати гучні, стукаючі, клацаючі та галасливі звуки. Для підвищення комфорту вам будуть запропоновані навушники. У вашу руку вкладуть спеціальну гумову грушу, яку у разі виникнення будь-яких незручностей чи страху, ви можете стиснути, і наші співробітники одразу з вами зв'яжуться.
Для найбільш інформативного МРТ молочних залоз використовується контрастна речовина, яка вводиться під час дослідження, та накопичується у злоякісній пухлині.
Для отримання якісного зображення потрібно під час обстеження лежати, не рухаючись, дихати спокійно та чітко виконувати вказівки персоналу – це зменшить час перебування в апараті.
Створення кожного набору зображень триває кілька хвилин, а весь процес сканування зазвичай триває від 15 до 20 хвилин. Після дослідження вас можуть попросити почекати, поки знімки перевіряються, щоб побачити, чи не потрібне дообстеження.

Контраст – це спеціальний препарат, який за певних захворювань дозволяє розмежовувати здорові тканини від змінених. За рівнем і характером накопичення розмаїття робиться висновок про наявність патології. Контрастна речовина, що використовується при МРТ-дослідженнях, є безпечною.

МРТ молочних залоз, мамографія та УЗД – це взаємодоповнюючі методи діагностики. Ці методи можуть візуалізувати рак молочної залози різними способами та разом надають більш повну інформацію рентгенологу та лікарю-онкологу. Однак МРТ часто дає більш розгорнуту відповідь на запитання клініциста та детальніше візуалізує тканини та утворення.

КТ для дослідження молочної залози не інформативним. Для діагностики молочної залози використовують такі методи: УЗД, мамографія, МРТ.

Зворотній зв'язок

Тут ви можете залишити свій відгук (побажання, зауваження). Будемо вдячні за розгорнуту відповідь (де це доречно),  а також якщо Ви залишите свої контакти,  щоб ми могли зв'язатися з Вами при необхідності

Заповніть форму

І ми передзвонимо Вам

Запис на МРТ Запис на КТ Запис на Рентген Замовити дзвінок +380443923393