Анамнез пацієнтів
Анамнез та опитування пацієнтів

Ми часто стикаємося з тим, що збір анамнезу викликає багато питань і підозр у пацієнтів і клініцистів. Відповідаємо на найпоширеніші запитання.

Що таке анамнез?

Анамнез – це сукупність відомостей, отриманих шляхом опитування самого обстежуваного і/або його супроводжуючих осіб.

Як впливає анамнез на моє дослідження?

Перш за все, це дані, які допоможуть технічному персоналу підібрати певні програми обстеження. У практиці лікар-рентгенолог використовує як стандартні, так і нестандартні програми. Також дані анамнезу – це питання безпеки. Незначні дані для пацієнта/клініциста, можуть бути приводом для більш детального вивчення можливості проходження досліджень і необхідності надання додаткової інформації у вигляді післяопераційних виписок і висновків профільних фахівців. Наприклад, це стосується операцій на серці, судинах і головному мозку (стенти, скоби, затискачі та інші імпланти).

Якщо я не хочу надавати дані анамнезу?

Відсутність медичного анамнезу, як і направлення з точно прописаним клінічним завданням, призводить до проведення процедури за узагальненим протоколом, що може знизити її діагностичну цінність.

Записатися на обстеження

Якщо я раніше проходив дослідження і вже надавав схожу інформацію, навіщо повторне опитування?

Навіть за декілька днів можуть відбутися істотні зміни в стані вашого організму. Для запобігання неприємних наслідків, необхідно повторно пройти процедуру опитування.

Ми помітили, що під час стандартного опитування при записі на МРТ чи КТ пацієнти дивуються і задають нам питання «А навіщо  вам така інформація?». Спробуємо пояснити:

Вік пацієнта.

Погодьтеся, прийом дорослої людини чи 6-річної дитини є певні відмінності не лише в налаштуваннях протоколу обстеження, але і в плануванні прийому та часу опису.

Структури дитячого організму більш дрібні, вимагають нестандартного сканування. Інтерпретація отриманих зображень також має свою специфіку, відрізняється від стандартів опису дорослих та займає суттєво більше часу.

Вага пацієнта.

Наші МРТ-апарати дозволяють нам виконувати якісні обстеження, але мають обмеження щодо вантажопідйомності. На Солом’янці вантажопідйомність становить 150 кг, на Почайній – 130 кг. Також є обмеження по об’ємах: максимальний об’єм тіла становить 160 см, при деяких обстеженнях – 140 см.

Попередній діагноз, клінічна задача, інформація про лікаря, який призначив обстеження.

МРТ та КТ, як вид медичної діагностики,  значно відрізняється від, наприклад, лабораторних аналізів. Часто для лікаря-рентгенолога є необхідним додатково обговорити клінічну задачу з лікарем, який призначив обстеження.

Це дозволяє обрати відповідне обстеження і надати лікарю пацієнта найбільш точні  результати обстеження.

Записатися на обстеження
Наявність сторонніх, імплантованих в тіло предметів може бути  абсолютним обмеженням до проведення МРТ.

Можливість проведення дослідження визначається лише після отримання та опрацювання необхідної інформації.

Інформація про проведені оперативні втручання.

Ми запитаємо про зону втручання , дату операції, імпланти і попросимо надати операційні виписки. Після втручань в організмі залишаються певні зміни. Для правильного трактування цих змін лікар-рентгенолог має знати якомога більше про проведені операції.

Якщо вам призначено обстеження з контрастуванням і при цьому раніше ви мали алергічні реакції, задля вашої безпеки нам важливо знати, що саме відбулось і з якою контрастною речовиною це було пов’язано.

Вагітність та її термін.

Методика МРТ є безпечною, без іонізуючого опромінювання, а також не зафіксовано будь-яких негативних наслідків для мами чи малюка.

Але рекомендації щодо проведення МРТ у першому триместрі подібні до основних рекомендацій лікарів на цей період. МРТ проводиться тільки за обґрунтованої потреби, якщо ситуація  загрожує життю майбутньої мами та дитини (онкопроцес, підозра на інсульт, гостра травма та інші ургентні стани). У другому та третьому триместрі вагітності МРТ використовують без обмежень.

Записатися на обстеження
Просимо бути уважними при наданні інформації в анкеті пацієнта та при спілкуванні з працівником М24 по телефону. Повнота та достовірність ваших відповідей є запорукою відповідно виконаного та безпечного обстеження.

Анамнез – (з грец. "anamnesis" перекладається як "спогади") – це сукупність відомостей, отриманих шляхом опитування самого обстежуваного та/або його супроводжуючих осіб.

Збір анамнезу допомагає лікарю-рентгенологу визначитися з необхідною зоною та видом обстеження, доцільністю введення контрастної речовини і може суттєво вплинути на оцінку отриманих зображень та формування висновку.

Анамнез складається з 2 позицій – анамнез хвороби та анамнез життя. Анамнез хвороби – це спогади про її початок, перебіг, проведене лікування. Анамнез життя – це спогади про всі наявні або перенесені захворювання та їх наслідки.

Зворотній зв'язок

Тут ви можете залишити свій відгук (побажання, зауваження). Будемо вдячні за розгорнуту відповідь (де це доречно),  а також якщо Ви залишите свої контакти,  щоб ми могли зв'язатися з Вами при необхідності

Заповніть форму

І ми передзвонимо Вам

Запис на МРТ Запис на КТ Запис на Рентген Замовити дзвінок +380443923393