Рентген ОГК
Рентген ОГК

Що таке рентген ОГК?

Рентген органів грудної клітки (ОГК) – це швидкий та доступний метод діагностики патологічних змін органів грудної клітки. В основі методики цифрової рентгенографії лежить використання невеликої дози іонізуючого випромінювання та цифрова обробка даних. Рентгенівське обстеження допомагає лікарям діагностувати та визначити тактику лікування захворювання.

Які органи діагностуються при рентгені грудної клітки? Що показує рентген легень?

Залежно від клінічної задачі рентген грудної клітки може візуалізувати легені, дихальні шляхи, серце, кровоносні судини, стравохід, кістки грудної клітки та хребта. Оглядова рентгенографія органів грудної клітки дозволяє діагностувати патологічні зміни легеневої тканини, стан плевральної порожнини, оцінити розміри і форму тіні серця і середостіння.

Записатися на обстеження

Що таке цифровий рентген легень?

Цифровий рентген легень – це сучасний швидкий та інформативний метод променевої діагностики легень. Цифровий рентген дозволяє робити знімки високої якості зі зниженим променевим навантаженням. Його основна відмінність від класичного рентгену це цифрова обробка отриманих зображень. А отримані діагностичні дані можуть бути одразу після сканування записані на електронний носій (диск чи флеш-накопичувач) чи відправлені на електронну пошту.

Показання до рентгену легень 

Рентген грудної клітки, як правило, є первинним методом діагностики органів грудної клітки при таких симптомах:
– утруднене диханням
– сильний або постійний кашель
– біль у грудях або травми
– лихоманка

Лікар призначає рентген ОГК для діагностики чи контролю процесу лікування таких станів, як:
– пневмонія
– емфізема
– рак легень
– туберкульоз
– пневмоторакс, гідроторакс
– ателектази
– загрудинний зоб
– кардіомегалія, пневмоперикардит, опосередковано набуті серцеві пороки, хронічна серцева недостатність, атеросклероз аорти
– метастази
– оцінка положення медичних металевих фіксаторів після оперативних втручань на органах грудної порожнини
– професійні хвороби легень
– інші медичні стани

Записатися на обстеження

Як роблять рентген легень?

Рентген в М24 проводиться за попереднім записом за тел. (044) 392-33-93 або за допомогою анкети на сайті. Під час запису вам повідомлять час. Це час прибуття, а не початку сканування, тому приходити раніше не потрібно.

Після прибуття в центр підійдіть до рецепції і зареєструйтеся. Проінформуйте нас про можливі обмеження в проведенні рентген-дослідження. Передайте нашим співробітникам результати попередніх досліджень (УЗД, КТ, МРТ) та іншу медичну документацію, якщо вона є. Це дозволить оцінити динаміку патологічних змін.

Рентгенологічне дослідження проводиться в спеціальному рентген-кабінеті. Рентгенолаборант виконує укладку пацієнта (за необхідності можуть бути додаткові проекції), тобто скеровує в правильну позицію для проведення сканування. Для отримання якісного зображення потрібно, щоб під час проведення дослідження ви не рухалися, і чітко виконували команди персоналу.

Під час рентгенографії ОГК для попередження впливу Х-променів на організм сканують лише досліджувану частину тіла, а сусідні ділянки тіла закривають захисним фартухом (зазвичай свинцевою гумою).

Тривалість перебування в діагностичному центрі під час рентген-обстеження складає близько 20 хвилин без очікування результатів (реєстрація, оформлення документів, підготовка до дослідження, проведення сканування). Про готовність результатів ми повідомимо вам смс-повідомленням. Комплект результатів обстеження (висновок, віртуальна плівка) ми відправимо на електронну пошту, яку ви вкажете під час реєстрації.

Записатися на обстеження

КТ чи рентген легень – що краще?

КТ легень – це об’ємне високоінформативне зображення органів грудної клітки, яке дозволяє виявити патологічні зміни на початкових стадіях.

Рентген легень – це первинний, швидкий, доступний метод діагностики органів грудної клітки.

Не рідкісним є випадок, коли потрібна стандартна флюорографія. Її роблять для проходження профоглядів, супроводу під час пологів або для військкомату.

Цифровий рентген має значно нижче променеве навантаження, ніж комп’ютерна томографія. Рентгенографія швидкий та доступний метод візуалізації патологічних змін на першому етапі. Комп’ютерна томографія дозволяє більш детально верифікувати патологічні стани та оцінити зміни в органах грудної клітки на другому етапі.

Для вибору виду обстеження, яке буде оптимальним саме у вашому випадку, ми рекомендуємо звернутися до куруючого лікаря. Клініцист з урахуванням вашого анамнезу, клінічної картини та результатів попередніх обстежень призначить діагностику.

Записатися на обстеження

Підготовка до рентгену легень

Перед проходженням рентген-дослідження органів грудної клітини не потрібна особлива підготовка, спеціальна дієта або препарати. Дотримуйтеся інструкцій, які нададуть фахівці М24.

Кому та як часто можна робити рентген легень?

         Дорослим

Відповідно до рекомендацій ВООЗ та МОЗ України щорічна флюорографія та рентген легень є основними методами ранньої діагностики туберкульозу. Тому дорослій людині за відсутності скарг варто проходити обстеження один раз на рік.

Якщо ви маєте скарги, ми рекомендуємо вам звернутися до лікаря, який за результатами клінічного огляду, вашого анамнезу та результатів попередніх обстежень, призначить необхідний вид діагностики саме у вашому випадку.

Одним з критеріїв вибору виду дослідження є доза променевого навантаження. Ваш куруючий лікар враховує сумарну дозу опромінення організму та співвідношення ризик/користь при виборі між МРТ, КТ та рентгеном для дослідження органів грудної клітки.

В М24 однією з переваг рентгенографії ОГК є знижене променеве навантаження завдяки детектору на основі йодід цезію.

         Дітям

Рентген дітям не проводиться без показань на те та направлення від лікаря. При призначенні рентгенографії дитині куруючий лікар керується аналогічними критеріями: доза опромінення та співвідношення ризик/користь.

         Вагітним

Вагітність є протипоказанням до рентгенографії та виконується лише по життєвим показанням за направленням від клініциста

         В період годування груддю

Період годування груддю не є протипоказом до рентгенографії. Після дослідження рекомендуємо 1-2 зціджування перед годуванням дитини.

Записатися на обстеження

Де зробити рентген легень в Києві?

При виборі діагностичного центру, де ви збираєтесь пройти рентген легень, варто звертати увагу на такі критерії:
– обладнання
– досвід лікарів-рентгенологів
– зручність та швидкість обстеження

Діагностичний центр М24 оснащений новим сучасним цифровим рентгеном Agfa DX D-300. Унікальний алгоритм обробки зображень MUSICA забезпечує чудову контрастність та деталізацію зображень. Технологія DR забезпечує можливість суттєвого зниження дози опромінення пацієнта. Ергономічні характеристики системи дозволяють проводити дослідження пацієнтам в положенні стоячи, сидячи чи лежачи, включаючи пацієнтів, чия рухливість є обмеженою. Програмне забезпечення системи рентгенографії дозволяє зробити швидкий запис зображень на цифрові носії.

Записатися на обстеження

Флюорографія і рентген легень (ОГК): яка різниця?

Флюорографія та рентген ОГК – променеві методи для діагностики органів грудної клітки, в першу чергу для оцінки стану легень. Флюорографія є застарілим методом діагностики легень. На зміну їй прийшла спочатку аналогова рентгенографія, а згодом цифрова.

Записатися на обстеження

Флюорографія була популярна через наявність високого рівня захворюваності на туберкульоз в Україні, адже вона могла швидко та легко відповісти на питання, чи є грубі патологічні зміни в легенях, які специфічні для туберкульозу, чи ні. Але з приходом аналогового рентгену, а тепер вже й цифрового, потреба в цьому вузькоспеціалізованому методі відпала, адже інформативність сучасного рентгену на порядок вища й дозволяє більш детально оцінити навіть ті початкові патологічні зміни, які неможливо було оцінити при флюорографії. До того ж, при флюорографії лікарем оцінюється зменшене зображення, яке важче піддається якісній оцінці. Тож від класичного всім нам знайомого терміну «флюорографія» сьогодні залишилась лише назва та мета, з якою проводиться обстеження.

Рентген грудної клітки

Увага! Ціни можуть бути змінені. Будь ласка, уточнюйте актуальні ціни під час запису.
Рентген грудної клітки

Ціна
Рентгенографія органів грудної клітки (2 проекції)
Ціна1 100

Рентгенографія грудини (бокова проекція)
Ціна1 100

Рентгенографія ребер (2 проекції)
Ціна1 100

Рентгенографія органів грудної клітки в одній проекції
Ціна900

Перед проходженням рентген-дослідження органів грудної клітки не потрібна спеціальна підготовка, спеціальна дієта чи препарати. Виконуйте інструкції, які нададуть фахівці М24.

Так, перед стандартними видами рентген-досліджень спеціальна підготовка не потрібна, і ви можете їсти. При записі на спеціалізоване дослідження вам нададуть інструкції.

Рентген легень необхідно робити за призначенням лікаря за наявності показань та протипоказань до цього виду дослідження. Одним із критеріїв вибору виду дослідження є доза променевого навантаження. Ваш курируючий лікар враховує сумарну дозу опромінення організму та співвідношення ризик/корисність при виборі МРТ, КТ та рентгену для дослідження органів грудної клітки.

Період годування груддю не є протипоказанням рентгенографії легень. Після дослідження рекомендуємо 1-2 зціджування перед годуванням дитини.

Вагітність є протипоказанням до рентгенографії та виконується лише за життєвими показаннями у напрямку від клініциста.

Рентген дітям не проводиться без свідчень на те й направлення від лікаря. При призначенні рентгенографії дитині лікар-керуючий керується критеріями: доза опромінення та співвідношення ризик/користь.

Інформативність дослідження залежить від анамнезу, встановленого попереднього діагнозу та клінічного завдання у кожному індивідуальному випадку. У разі відсутності направлення від клініциста обстеження буде проведено за узагальненим протоколом, що може зменшити цінність діагностичної інформації.

При виборі діагностичного центру, де ви маєте намір пройти рентген легень, слід звертати увагу на такі критерії: обладнання, досвід лікарів-рентгенологів, зручність та швидкість дослідження.
Діагностичний центр М24 має новий сучасний цифровий рентген Agfa DX D-300. Унікальний алгоритм обробки зображень MUSICA забезпечує відмінну контрастність та деталізацію зображень. Технологія DR забезпечує можливість суттєвого зниження дози опромінення пацієнта. Ергономічні характеристики системи дозволяють проводити дослідження пацієнтам у положенні стоячи, сидячи або лежачи, включаючи пацієнтів, рухливість яких обмежена. Програмне забезпечення системи рентгенографії дозволяє зробити швидкий запис зображень на цифрові носії. Ваше дослідження аналізує команда професіоналів із досвідом понад 5 років. Також ми дбаємо про ваш комфорт та безпеку від етапу запису до отримання результатів.

Флюорографія та рентген ОГК – променеві методи діагностики органів грудної клітки, насамперед для оцінки стану легень. Флюорографію можна сміливо назвати батьком чи навіть дідусем сучасного цифрового рентгена, адже у класичному своєму понятті ця методика застаріла і сьогодні відійшла на другий план.
Якість зображення. Інформативність сучасного рентгена на порядок вища і дозволяє детальніше оцінити навіть початкові патологічні зміни, які неможливо було оцінити при флюорографії.
Променеве навантаження. Враховуючи досить низьку інформативність класичної флюорографії, вона, на жаль, зовсім не поступається сучасним рентгенам апаратам рівнем променевого навантаження під час обстеження, а навіть навпаки. Так, наприклад, 1 знімок на флюорографі може дорівнювати 2 або навіть 3 знімкам на сучасному цифровому рентген апараті.
Вартість. Флюорографія вважається дешевшим методом діагностики, але не варто зосереджуватися на цьому факторі, адже лікар, з урахуванням вашого анамнезу, скарг та клінічного завдання, призначає саме той вид обстеження, яке допоможе краще та швидше підтвердити чи спростувати діагноз.

Флюорографія та рентген ОГК – променеві методи діагностики органів грудної клітки, насамперед для оцінки стану легень. Іноді пацієнти припускають, що це те саме, проте це не зовсім так. Флюорографію можна сміливо назвати батьком чи навіть дідусем сучасного цифрового рентгена, адже у класичному своєму понятті ця методика застаріла і сьогодні відійшла на другий план.

Зворотній зв'язок

Тут ви можете залишити свій відгук (побажання, зауваження). Будемо вдячні за розгорнуту відповідь (де це доречно),  а також якщо Ви залишите свої контакти,  щоб ми могли зв'язатися з Вами при необхідності

Заповніть форму

І ми передзвонимо Вам

Запис на МРТ Запис на КТ Запис на Рентген Замовити дзвінок +380443923393