мрт хребта
Рентген ОГК

Що таке рентген ОГК?

Рентген органів грудної клітки (ОГК) – це швидкий та доступний метод діагностики патологічних змін органів грудної клітки. В основі методики цифрової рентгенографії лежить використання невеликої дози іонізуючого випромінювання та цифрова обробка даних. Рентгенівське обстеження допомагає лікарям діагностувати та визначити тактику лікування захворювання.

Які органи діагностуються при рентгені грудної клітки? Що показує рентген легень?

Залежно від клінічної задачі рентген грудної клітки може візуалізувати легені, дихальні шляхи, серце, кровоносні судини, стравохід, кістки грудної клітки та хребта. Оглядова рентгенографія органів грудної клітки дозволяє діагностувати патологічні зміни легеневої тканини, стан плевральної порожнини, оцінити розміри і форму тіні серця і середостіння.

Записатися на обстеження

Що таке цифровий рентген легень?

Цифровий рентген легень – це сучасний швидкий та інформативний метод променевої діагностики легень. Цифровий рентген дозволяє робити знімки високої якості зі зниженим променевим навантаженням. Його основна відмінність від класичного рентгену це цифрова обробка отриманих зображень. А отримані діагностичні дані можуть бути одразу після сканування записані на електронний носій (диск чи флеш-накопичувач) чи відправлені на електронну пошту.

Показання до рентгену легень. Коли потрібно робити рентген легень?

Рентген грудної клітки, як правило, є первинним методом діагностики органів грудної клітки при таких симптомах:
– утруднене диханням
– сильний або постійний кашель
– біль у грудях або травми
– лихоманка

Також стандартний рентген легень роблять для проходження профоглядів, супроводу під час пологів або для військкомату.

Лікар призначає рентген ОГК для діагностики чи контролю процесу лікування таких станів, як:
– пневмонія
– емфізема
– рак легень
– туберкульоз
– пневмоторакс, гідроторакс
– ателектази
– загрудинний зоб
– кардіомегалія, пневмоперикардит, опосередковано набуті серцеві пороки, хронічна серцева недостатність, атеросклероз аорти
– метастази
– оцінка положення медичних металевих фіксаторів після оперативних втручань на органах грудної порожнини
– професійні хвороби легень
– інші медичні стани

Записатися на обстеження

Як роблять рентген легень?

Рентген в М24 проводиться за попереднім записом за тел. (044) 392-33-93 або за допомогою анкети на сайті. Під час запису вам повідомлять час. Це час прибуття, а не початку сканування, тому приходити раніше не потрібно.

Після прибуття в центр підійдіть до рецепції і зареєструйтеся. Проінформуйте нас про можливі обмеження в проведенні рентген-дослідження. Передайте нашим співробітникам результати попередніх досліджень (УЗД, КТ, МРТ) та іншу медичну документацію, якщо вона є. Це дозволить оцінити динаміку патологічних змін.

Рентгенологічне дослідження проводиться в спеціальному рентген-кабінеті. Рентгенолаборант виконує укладку пацієнта (за необхідності можуть бути додаткові проекції), тобто скеровує в правильну позицію для проведення сканування. Для отримання якісного зображення потрібно, щоб під час проведення дослідження ви не рухалися, і чітко виконували команди персоналу.

Під час рентгенографії ОГК для попередження впливу Х-променів на організм сканують лише досліджувану частину тіла, а сусідні ділянки тіла закривають захисним фартухом (зазвичай свинцевою гумою).

Тривалість перебування в діагностичному центрі під час рентген-обстеження складає близько 20 хвилин без очікування результатів (реєстрація, оформлення документів, підготовка до дослідження, проведення сканування). Про готовність результатів ми повідомимо вам смс-повідомленням. Комплект результатів обстеження (висновок, віртуальна плівка) ми відправимо на електронну пошту, яку ви вкажете під час реєстрації.

Записатися на обстеження

КТ чи рентген легень – що краще?

КТ легень – це об’ємне високоінформативне зображення органів грудної клітки, яке дозволяє виявити патологічні зміни на початкових стадіях.

Рентген легень – це первинний, швидкий, доступний метод діагностики органів грудної клітки.

Цифровий рентген має значно нижче променеве навантаження, ніж комп’ютерна томографія. Рентгенографія швидкий та доступний метод візуалізації патологічних змін на першому етапі. Комп’ютерна томографія дозволяє більш детально верифікувати патологічні стани та оцінити зміни в органах грудної клітки на другому етапі.

Для вибору виду обстеження, яке буде оптимальним саме у вашому випадку, ми рекомендуємо звернутися до куруючого лікаря. Клініцист з урахуванням вашого анамнезу, клінічної картини та результатів попередніх обстежень призначить діагностику.

Записатися на обстеження

Підготовка до рентгену легень

Перед проходженням рентген-дослідження органів грудної клітини не потрібна особлива підготовка, спеціальна дієта або препарати. Дотримуйтеся інструкцій, які нададуть фахівці М24.

Кому та як часто можна виконувати рентген легень?

         Дорослим

Відповідно до рекомендацій ВООЗ та МОЗ України щорічна флюорографія та рентген легень є основним методами ранньої діагностики туберкульозу. Тому дорослій людині за відсутності скарг варто проходити обстеження один раз на рік.

Якщо ви маєте скарги, ми рекомендуємо вам звернутися до лікаря, який за результатами клінічного огляду, вашого анамнезу та результатів попередніх обстежень, призначить необхідний вид діагностики саме у вашому випадку.

Одним з критеріїв вибору виду дослідження є доза променевого навантаження. Ваш куруючий лікар враховує сумарну дозу опромінення організму та співвідношення ризик/користь при виборі між МРТ, КТ та рентгеном для дослідження органів грудної клітки.

В М24 однією з переваг рентгенографії ОГК є знижене променеве навантаження завдяки детектору на основі йодід цезію.

         Дітям

Рентген дітям не проводиться без показань на те та направлення від лікаря. При призначенні рентгенографії дитині куруючий лікар керується аналогічними критеріями: доза опромінення та співвідношення ризик/користь.

         Вагітним

Вагітність є протипоказанням до рентгенографії та виконується лише по життєвим показанням за направленням від клініциста

         В період годування груддю

Період годування груддю не є протипоказом до рентгенографії. Після дослідження рекомендуємо 1-2 зціджування перед годуванням дитини.

Записатися на обстеження

Де зробити рентген легень в Києві?

При виборі діагностичного центру, де ви збираєтесь пройти рентген легень, варто звертати увагу на такі критерії:
– обладнання
– досвід лікарів-рентгенологів
– зручність та швидкість обстеження

Діагностичний центр М24 оснащений новим сучасним цифровим рентгеном Agfa DX D-300. Унікальний алгоритм обробки зображень MUSICA забезпечує чудову контрастність та деталізацію зображень. Технологія DR забезпечує можливість суттєвого зниження дози опромінення пацієнта. Ергономічні характеристики системи дозволяють проводити дослідження пацієнтам в положенні стоячи, сидячи чи лежачи, включаючи пацієнтів, чия рухливість є обмеженою. Програмне забезпечення системи рентгенографії дозволяє зробити швидкий запис зображень на цифрові носії.

Записатися на обстеження

Скільки коштує рентген органів грудної клітки?

Флюорографія (рентген органів грудної клітки в одній проекції) в Києві в діагностичному центрі М24 коштує 600 грн.

Рентген органів грудної клітки в двох проекціях в Києві в діагностичному центрі М24 коштує 800 грн.

Зворотній зв'язок

Тут ви можете залишити свій відгук (побажання, зауваження). Будемо вдячні за розгорнуту відповідь (де це доречно),  а також якщо Ви залишите свої контакти,  щоб ми могли зв'язатися з Вами при необхідності

Заповніть форму

І ми передзвонимо Вам

Запис на МРТ Запис на КТ Запис на Рентген Замовити дзвінок