
Травми – поширене всесезонне явище. Взимку можна травмуватися на ковзанках чи просто на міських тротуарах під час ожеледиці. З приходом весни та аж до кінця осені травми зазвичай пов’язані зі спортивними активностями, відпочинком на природі та садово-городніми роботами. Сильний забій з підозрою на тріщину чи перелом або ж відкритий перелом потребує якнайшвидшої діагностики для визначення подальшого плану лікування.
Існує кілька варіантів дій при підозрі на перелом, проте у будь-якому з них обов’язково якнайшвидше звернутися до лікаря.
Варіант 1. Лікар проводить клінічний огляд та ургентно накладає гіпс з подальшим призначенням рентгенографії для планування тактики лікування.
Варіант 2. Лікар проводить клінічний огляд, призначає рентгенографію чи КТ і вже за результатами обстеження складає тактику подальшого лікування.
В обох випадках без рентгенографії не обійтися. І зважаючи на сильний біль, розгубленість та інші хвилювання, краще одразу мати на замітці, куди можна звернутися за якісним і безпечним рентгеном.
Де зробити рентген? Що таке цифровий рентген?
Найпростішим варіантом буде поліклініка за місцем перебування. Проте часто можливостей аналогового рентгену недостатньо, щоб виконати якісну деталізовану рентгенограму. Тому на зміну прийшла сучасна цифрова технологія рентгенографії.
Цифровий рентген – це сучасний метод діагностики, який дозволяє проводити обстеження швидше, одразу записувати результати обстеження на диск чи флешку, а головне – надає якісне та детальне зображення зони обстеження при меншому променевому навантаженні. Один з таких цифрових апаратів у Києві встановлений у діагностичному центрі М24.
Прийом відбувається за попереднім записом, тому не потрібно очікувати у живій черзі. Також не треба очікувати буднього дня чи прийомних годин, бо ми працюємо щодня за зручним графіком.
Центр забезпечений потужними генераторами, тому не буде неочікуваних вимкнень електроенергії під час вашого дослідження.
Рентгенографія займає близько 20 хвилин вашого часу з урахуванням оформлення документів та проведенням діагностики. Після дослідження ви маєте змогу отримати знімок, з яким одразу можете попрямувати до вашого лікаря, а висновок з електронною версією знімку ми надішлемо вам та вашому лікарю на електронну пошту по готовності.
Ми спеціалізуємося на діагностиці 14 років, тому ви можете бути впевнені у якості наших досліджень. Якщо у вашого лікаря виникають питання щодо обстеження, ви можете звернутися до нас, ми завжди відкриті до діалогу.
Безпека рентгенографії в М24 полягає в використанні сучасного нового обладнання, яке у поєднанні з професіоналізмом наших фахівців дозволяє проводити обстеження зі зниженим променевим навантаженням.
Повторний рентген при переломах
Інколи виникає необхідність провести рентгенографію травмованої кінцівки чи суглоба повторно для контролю та оцінки проведеного лікування. І часто таке призначення лікаря може лякати пацієнта зайвим променевим навантаженням. Поспішаємо вас заспокоїти.
По-перше, лікар призначає будь-які обстеження з урахуванням вашого анамнезу, клінічного огляду та індивідуальних ризиків. У разі перевищення сумарної дози променевого навантаження за рік, лікар може призначити інший вид дослідження, наприклад, МРТ.
По-друге, в М24 встановлено сучасний цифровий апарат, який дозволяє проводити обстеженням за зниженим променевим навантаженням. У кожному висновку за дослідженням ми вказуємо використану дозу опромінення, яку ваш лікар може враховувати при обчисленні сумарної дози опромінення за рік.
Якщо вам необхідно описати динаміку в порівнянні з попереднім дослідженням, необхідно повідомити нас про це під час запису та реєстрації. Якщо ви проходили обстеження не в М24, то з метою якісної оцінки динамічних змін слід надати супутню медичну документацію (виписки, консультації, висновки попередніх обстежень) та власне дані попередніх обстежень.
Як визначити, чи зрісся перелом без рентгену?
Ніяк. Не рекомендуємо займатися самолікуванням. Будь-які рішення щодо вашого здоров’я краще ухвалювати спільно з куруючим лікарем. І якщо лікар бачить потребу у повторній рентгенографії для оцінки проведеного лікування, то краще прислухатися до його призначення та пройти повторний рентген. Незавершене лікування може призвести до ускладнень та необхідності повторного курсу лікування.