компьютерная томография легких
Комп’ютерна томографія легень

Записатися на обстеженння

Комп’ютерна томографія органів грудної клітки – це метод променевої діагностики, при якому застосовуються рентгенівські промені та комп’ютерні технології, щоб зробити високодетальні  знімки органів і структур всередині грудної клітки. Під час КТ пучок рентгенівських променів рухається по колу навколо тіла пацієнта, що перебуває всередині томографа. Він «знімає» велику кількість зображень (їх називають зрізами) легенів та інших структур грудної клітки. Зображення, отримані під час КТ, дозволяють отримати вичерпну інформацію про травми або захворювання органів грудної клітки, на відміну від звичайних рентгенівських знімків. КТ легень може бути призначено з контрастуванням. Це означає, що сканування буде супроводжуватись введенням контрастної речовини в організм пацієнта. Контраст – це спеціальний препарат, який при певних захворюваннях дозволяє розмежовувати здорові тканини від змінених. Введення контрасту пацієнтам ми проводимо під обов’язковим наглядом лікаря-анестезіолога та з використанням спеціалізованого обладнання – внутрішньо-венного інжектора. КТ у діагностичному центрі М24 ми проводимо за допомогою комп’ютерного томографу Siemens SOMATOM go.UP. що поєднує у собі швидкість, високу якість зображень та низьке променеве навантаження на пацієнта.

Записатися на прийом

Лікар може призначити вам КТ органів грудної клітки з наступних причин:

  • Травми
  • Підозра на ТЕЛА (тромбоемболія легеневої артерії)
  • Підозра внутрішньо-грудної кровотечі
  • Інфекції
  • Пухлини та інші ураження
  • Біль у грудях, що не має пояснення

Симптоми, які є передумовою призначення КТ органів грудної клітки:

  • біль в грудній клітці
  • утруднення дихання (задишка)
  • кровохаркання
  • кашель що не проходить більше 3 тижнів

Протипоказанням до КТ органів грудної клітки є:

алергічна реакція у пацієнтів на контрастний йодовмісних препарат, гіпертиреоз. Відносним протипоказанням є вагітність на будь-якому терміні.

Чи є ризики при проведенні КТ? – правильне запитання, оскільки проведення КТ завжди супроводжується впливом рентгенівського випромінювання на організм. Саме тому в М24 ми маємо можливість обрати оптимальну дозу опромінення без втрати якості зображень.  Комп’ютерний томограф записує дозу опромінення під час обстеження і ця інформація відображується в протоколі дослідження. Корисно зберігати інформацію про всі ваші обстеження на рентген- та КТ-обладнанні, оскільки це важливо для обрахунку сумарного променевого навантаження протягом року. Обов’язково запитайте лікуючого лікаря про ризики проведення КТ, пов’язані із вашою конкретною ситуацією. Якщо ви вагітна або думаєте, що можете бути вагітною, повідомте про це вашого лікаря. Променеве опромінення під час вагітності є небезпечним, тому що може чинити негативний вплив на плід, особливо на ранніх термінах вагітності. Якщо ви годуєте грудьми, повідомте про це свого лікаря і запитайте, чи варто вам зберігати грудне молоко, щоб використовувати його протягом певного часу після процедури. Якщо вам призначено КТ з контрастною речовиною, є ризик виникнення алергічної реакції на контраст. Повідомте свого лікаря, якщо у вас колись була реакція на контрастний барвник або у вас були проблеми з нирками. Якщо у вас є ниркова недостатність або інші проблеми з нирками, повідомте про це лікаря. При зниженій функції нирок контраст може чинити токсичний вплив. Якщо у вас діабет і ви приймаєте препарат, який називається метформін, при проведенні КТ з контрастом, ви ризикуєте потрапити в стан, коли розвивається метаболічний ацидоз. Це стан, коли у вас стає небезпечною зміна pH крові. При проведенні КТ-обстеження можуть виникати й інші ризики, залежно від ваших конкретних медичних проблем. Переконайтесь, що ваш лікуючий лікар знає про всі ваші медичні проблеми перед тим, як призначить вам КТ органів грудної клітини. Під час запис на КТ в діагностичний центр М24 працівник контакт-центру запитає у вас певний перелік інформації, в тому числі медичної. Це є необхідним для належної організації вашого обстеження, а головне – для вашої безпеки. Наприклад, металеві предмети в грудях, такі як хірургічні затискачі або кардіостимулятор можуть дещо впливати на КТ грудної клітки.

Записатися на прийом

Як підготуватись до КТ:

Якщо ви приймете рішення проходити обстеження в діагностичному центрі М24, під час планування вашого візиту ви отримаєте всі необхідні детальні інструкції.

ВАГІТНІСТЬ: Якщо ви вагітні або думаєте, що можете бути вагітною, проконсультуйтеся з лікарем, перш ніж планувати КТ-обстеження.

ОДЯГ: За необхідності, вас можуть попросити переодягнутися в одноразовий одяг для пацієнта. Якщо так, ми надаємо такий одноразовий одяг але якщо вам комфортніше – ви можете взяти з собою бавовняну футболку вільної форми з короткими рукавами. Завчасно будь ласка видаліть усі пірсинги та залиште всі прикраси та цінні речі вдома.

КОНТРАСТ: КТ-сканування роблять як із контрастною речовиною, так і без неї. Контрастна речовина покращує можливість для рентгенолога якісно переглядати зображення внутрішньої частини тіла.

  • деяким пацієнтам не можна вводити контрастну речовину на основі йоду. Якщо у вас є проблеми з функцією нирок, повідомте про це працівника контакт-центру при плануванні дослідження. Можливо, у вашому випадку можна провести обстеження без контрасту.
  • перед скануванням вам запропонують підписати форму згоди, в якій детально описуватимуться ризики та побічні ефекти, пов’язані з контрастними речовинами, що вводяться у вену.
  • КТ-обстеження з контрастом проводиться в 2 етапи. Перший етап – сканування без контрасту, потім вводиться контрастна речовина, після цього другий етап – сканування з контрастом.

АЛЕРГІЯ: Будь ласка, якщо вам призначено обстеження з контрастом, при плануванні запису на дослідження повідомте працівника контакт-центру, якщо у вас була алергічна реакція на будь-які контрастні речовини. Контраст не застосовуватиметься, якщо у вас в минулому була серйозна або анафілактична реакція на будь-які контрастні речовини. Якщо у вас були легкі та помірні реакції в минулому, вам, ймовірно, доведеться приймати ліки перед проведенням КТ. Це буде обговорено з вами при плануванні обстеження. Крім того, будь-які відомі вам ваші реакції на контрастну речовину слід обговорити з вашим особистим лікарем (з лікарем, що призначає вам КТ-обстеження).

ЇЖА/НАПОЇ: Якщо вам призначено КТ без контрасту, ви можете їсти, пити та приймати призначені вам ліки до обстеження. У випадку, коли вам призначено КТ з контрастом, не їжте нічого за три години до обстеження. Пити рекомендується лише прозору рідину. За необхідності перед обстеженням ви можете приймати призначені вам ліки.

ДІАБЕТ: Діабетикам слід з’їсти легкий сніданок або обід за три години до часу сканування. В залежності від того, які саме препарати від діабету ви приймаєте, вас можуть попросити припинити прийом препарату протягом 48 годин після проведення КТ. Якщо ви приймете рішення про проведення обстеження в М24, при плануванні обстеження вам можуть бути надані додаткові інструкції.

ПРИЙОМ ЛІКІВ: Перед КТ-обстеженням всі пацієнти можуть приймати призначені їм ліки як зазвичай. Враховуючи ваш медичний стан, ваш лікуючий лікар може визначити особливі умови вашого обстеження. У зв’язку з цим нам необхідно отримати цю інформацію, ви можете повідомити її при плануванні обстеження або така інформація може бути зазначена в направленні лікаря.

Що відбувається після КТ органів грудної клітки:

Якщо обстеження проводиться без контрастної речовини, то ніякого особливого догляду після КТ грудної клітки не потрібно. Ви можете зразу після обстеження повернутися до звичного режиму життя, в тому числі й харчування, якщо ваш лікар не надасть вам іншу інформацію. Якщо під час процедури використовувався контрастний препарат, вас можуть попросити певний час залишатись в діагностичному центрі для спостереження вашого стану, на випадок виникнення будь-яких побічних ефектів або реакцій. До таких реакцій належать свербіж, набряк, висип або утруднене дихання. Якщо протягом перебування в діагностичному центрі побічних реакцій не виявлялося, але ви помітили їх вже після повернення додому, терміново повідомте свого лікуючого лікаря. Якщо ви помітили біль, почервоніння або набряк на ділянці введення контрасту – обов’язково потрібно повідомити про це  лікаря. Залежно від вашої медичної ситуації, ваш лікар може надавати вам інші інструкції. Після КТ-обстеження органів грудної клітки, проведеного в М24, ви отримаєте результати дослідження (зображення плівки та висновок) на електронну пошту, вказану у вашій анкеті пацієнта.    

КТ органів грудної клітки

Увага! Ціни можуть бути змінені. Будь ласка, уточнюйте актуальні ціни під час запису.
КТ органів грудної клітки без контрасту

Ціна
КТ легень з низькодозовим опроміненням
Ціна1 500

КТ грудної клітки
Ціна1 500

КТ органів грудної клітки з контрастом

Ціна
КТ органів грудної клітки з контрастом (легені, середостіння, грудна клітка)
Ціна3 300


КТ ОГК можна зробити у діагностичному центрі М24.

Сканування при стандартній КТ легень триває 1-5 хвилин.

Так, це одне і те ж саме. КТ ОГК – це комп'ютерна томографія органів грудної клітки (легень).

Комп’ютерна томографія органів грудної клітки – це метод променевої діагностики, при якому застосовуються рентгенівські промені та комп’ютерні технології, щоб зробити високодетальні знімки органів і структур всередині грудної клітки. Зображення, отримані під час КТ, дозволяють отримати детальну інформацію про травми або захворювання органів грудної клітки, на відміну від звичайних рентгенівських знімків.

КТ легень при коронавірусній інфекції візуалізує наявність або відсутність змін в органах та структурах грудної клітки, в тому числі типові патерни запалення легень вірусної етіології, таких як "матове скло" та ін., а також приблизний об'єм враження паренхіми.

"По прибуттю в центр підійдіть до рецепції та повідомте нашим адміністраторам про це. Наші адміністратори проведуть стандартне анкетування та уточнять організаційні питання. Далі медичний персонал запросить вас до роздягальні, де ви докладніше зможете розповісти про свої скарги, надати результати попередніх досліджень, виписки, якщо вони у вас є. Надання достовірної інформації допоможе нам провести максимально якісну та інформативну діагностику. Якщо вам призначено КТ з контрастуванням, то після розмови вас запросять до маніпуляційної, де лікар-анестезіолог поспілкується з вами та встановить венфлон. Потім вас проведуть до зали, де проводиться власне сканування. Вам необхідно буде лягти на стіл комп'ютерного томографа, який рухатиметься всередину основної частини девайсу, доки зона, що обстежується, не опиниться в потрібній точці. Введення контрасту відбувається за допомогою інжектора – спеціального пристрою, який власне вводить контрастну речовину і регулює швидкість цього процесу. Процедура абсолютно безболісна та комфортна, триваэ 1-5 хвилин. Після проведення дослідження ви можете залишити центр, про готовність результатів КТ ми повідомимо вас про СМС-повідомлення. Результати в електронному вигляді (висновок, віртуальна плівка та посилання на дані з диска) надійдуть автоматично на електронну пошту, яку ви вкажете під час реєстрації. Оригінали результатів КТ (плівка, висновок, диск) можна забрати по готовності у діагностичному центрі протягом 60 днів з дати обстеження.

КТ легень дозволяє віхуалізувати органи та структури грудної порожнини в деталізації різного ступеню.

Зворотній зв'язок

Тут ви можете залишити свій відгук (побажання, зауваження). Будемо вдячні за розгорнуту відповідь (де це доречно),  а також якщо Ви залишите свої контакти,  щоб ми могли зв'язатися з Вами при необхідності

Заповніть форму

І ми передзвонимо Вам

Запис на МРТ Запис на КТ Запис на Рентген Замовити дзвінок +380443923393