МРТ головного мозку
МРТ головного мозку

МРТ головного мозку – це безпечне високоінформативне дослідження головного мозку та оточуючих структур. За допомогою МРТ можна виявити різні патології, захворювання та запальні процеси мозку, зміни в судинах, а також розсіяний склероз.

МРТ головного мозку в діагностичних центрах М24 проводиться на новому обладнанні експертного класу. Магнітно-резонансні томографи Magnetom Avanto 1,5 Тесла від компанії Siemens дозволяють вирішувати складні клінічні задачі та забезпечувати індивідуальний підхід у діагностиці кожного пацієнта.

МРТ головного мозку – це один з основних діагностичних інструментів в руках лікаря. Таке дослідження надає якісну діагностичну інформацію, яка є доповненням до анамнезу та результатів суміжних обстежень (аналізи, КТ, УЗД і т.д.). На основі комплексу усіх перерахованих елементів приймається рішення про подальшу тактику лікування.

Передумовою направлення пацієнта на МРТ-діагностику головного мозку є наявність симптомів, що можуть вказувати на захворювання досліджуваної ділянки. Перелік основним симптомів, що вказують на необхідність проведення МРТ головного мозку, наводимо нижче.

Показаннями до проведення МРТ головного мозку є:

Невідкладні стани:

 • – черепно-мозкова травма (струс або забиття);
 • – інсульти;
 • – екстрені ситуації у післяопераційних хворих.

Планові дослідження:

 • – підозра на пухлину головного мозку і його оболонок;
 • – діагностика розсіяного склерозу;
 • – діагностика вогнищевих запальних процесів головного мозку;
 • – виявлення судинних аневризм та інших судинних аномалій головного мозку;
 • – виявлення та спостереження аномалій розвитку мозку;
 • – оцінка стану мозку після перенесеного порушення мозкового кровообігу, черепно-мозкової травми;
 • – виявлення захворювань гіпофіза.

Існує також ряд симптомів, які повинні насторожити вас та є приводом для звернення до лікаря за консультацією. Найімовірніше для встановлення причини виникнення вказаних симптомів лікар направить вас на МРТ-діагностику головного мозку.

Основними симптомами, які виявляються у пацієнтів, що звертаються у М24 для проходження МРТ головного мозку є:

 • – хронічні, періодичні і гострі головні болі;
 • – шум у вухах;
 • – запаморочення;
 • – слабкість і оніміння кінцівок;
 • – проблеми з пам’яттю;
 • – судоми;
 • – дезорієнтація у просторі та порушення координації рухів.

Як і будь-яка діагностика, МРТ головного мозку має певні протипоказання. Протипоказання можуть бути абсолютними (коли проведення обстеження неможливе чи отримана інформація буде неякісною) та відносними (коли рішення про можливість проведення обстеження та якість отриманої інформації приймається у процесі дослідження).

З повним переліком протипоказань до МРТ та правилами підготовки до стандартних та спеціалізованих досліджень можна ознайомитися за посиланням.

Відносні протипоказання з наявності металевих елементів у зоні обстеження є досить вагомими, так як вони можуть створювати артефакти (відблиски чи нечіткість) на МР-зображеннях. Наявність артефактів означає, що зображення може не відповідати реальним параметрам. Проте обладнання та програмне забезпечення М24 в частині випадків дозволяє мінімізувати ймовірність виникнення артефактів та надає лікарю максимально ефективну діагностичну інформацію. М24 пропонує дослідження для вирішення різних клінічних задач:

– МРТ головного мозку стандартне;
– МРТ головного мозку з контрастуванням;
– МРТ головного мозку при розсіяному склерозі та інших демієнілінізуючих захворюваннях;
– МРТ головного мозку пацієнтам у важкому соматичному стані.

Кожне дослідження передбачає індивідуальних підхід та вибір протоколу дослідження, який надасть максимально якісну медичну інформацію.

Контрастування

МРТ головного мозку може проводитися з контрастуванням. Це означає, що сканування буде супроводжуватись внутрішньовенним введенням контрастної речовини. Контраст – це спеціальний препарат, який дозволяє підтвердити чи спростувати факт наявності пухлинного процесу, за наявності більш чітко візуалізувати та характеризувати його. Це пов’язано з властивістю різних пухлин по-різному накопичувати контрастну речовину.

Якщо вам призначено МРТ з введенням контрастної речовини, то лікар-анестезіолог у маніпуляційному кабінеті проведе підготовку для її введення. Повідомте медичного працівника, якщо у вас була алергічна реакція на будь-які контрастні речовини.

Для обґрунтування важливості та доцільності використання контрастної речовини  розглянемо кейс з практики фахівців М24.

Кейс М24. МРТ головного мозку з контрастуванням

Жінка 47 років, 3 роки тому встановлено діагноз – рак легень. Пацієнтка успішно пройшла лікування, стан стабільний. Проте почав докучати  головний біль та неприємні відчуття, коли дивиться на світло.

Куруючий лікар направив пацієнтку на МРТ головного мозку з контрастуванням. За результатами дослідження виявлено метастази у головному мозку. Без використання контрастної речовини метастази могли бути взагалі невидимими.

Важливо! Після стабілізації ситуації не нехтуйте візитом до свого куруючого лікаря та контрольними обстеженнями. Обстеження на предмет рецидиву, пошуку метастазів, пухлин, обстеження оперованих зон завжди передбачає дослідження з використанням контрасту.

 Переваги МРТ головного мозку в М24:

– безпечно (нове потужне обладнання, досвідчені фахівці, цілодобова анестезіологічна підтримка);
– швидко (цілодобовий прийом, отримання результатів на е-пошту);
– надійно (відповідальність за результати дослідження).

Команда М24 закликає дбати про своє здоров’я та не відкладати візит з гострими чи хронічними станами до лікаря.

назад

Зворотній зв'язок

Тут ви можете залишити свій відгук (побажання, зауваження). Будемо вдячні за розгорнуту відповідь (де це доречно),  а також якщо Ви залишите свої контакти,  щоб ми могли зв'язатися з Вами при необхідності

Заповніть форму

І ми передзвонимо Вам

Запис на МРТ Запис на КТ Замовити дзвінок