мрт головного мозку
МРТ головного мозку

МРТ головного мозку – це безпечне високоінформативне дослідження головного мозку та оточуючих структур. За допомогою МРТ можна виявити різні патології, захворювання та запальні процеси мозку, зміни в судинах, а також розсіяний склероз.

МРТ головного мозку в діагностичних центрах М24 проводиться на новому обладнанні експертного класу. Магнітно-резонансні томографи Magnetom Avanto 1,5 Тесла від компанії Siemens дозволяють вирішувати складні клінічні задачі та забезпечувати індивідуальний підхід у діагностиці кожного пацієнта.

МРТ головного мозку – це один з основних діагностичних інструментів в руках лікаря. Таке дослідження надає якісну діагностичну інформацію, яка є доповненням до анамнезу та результатів суміжних обстежень (аналізи, КТ, УЗД і т.д.). На основі комплексу усіх перерахованих елементів приймається рішення про подальшу тактику лікування.

Записатися на обстеження

Передумовою направлення пацієнта на МРТ-діагностику головного мозку є наявність симптомів, що можуть вказувати на захворювання досліджуваної ділянки. Перелік основним симптомів, що вказують на необхідність проведення МРТ головного мозку, наводимо нижче.

Показаннями до проведення МРТ головного мозку є:

Невідкладні стани:

 • – черепно-мозкова травма (струс або забиття);
 • – інсульти;
 • – екстрені ситуації у післяопераційних хворих.

Планові дослідження:

 • – підозра на пухлину головного мозку і його оболонок;
 • – діагностика розсіяного склерозу;
 • – діагностика вогнищевих запальних процесів головного мозку;
 • – виявлення судинних аневризм та інших судинних аномалій головного мозку;
 • – виявлення та спостереження аномалій розвитку мозку;
 • – оцінка стану мозку після перенесеного порушення мозкового кровообігу, черепно-мозкової травми;
 • – виявлення захворювань гіпофіза.

Існує також ряд симптомів, які повинні насторожити вас та є приводом для звернення до лікаря за консультацією. Найімовірніше для встановлення причини виникнення вказаних симптомів лікар направить вас на МРТ-діагностику головного мозку.

Записатися на обстеження

Основними симптомами, які виявляються у пацієнтів, що звертаються у М24 для проходження МРТ головного мозку є:

 • – хронічні, періодичні і гострі головні болі;
 • – шум у вухах;
 • – запаморочення;
 • – слабкість і оніміння кінцівок;
 • – проблеми з пам’яттю;
 • – судоми;
 • – дезорієнтація у просторі та порушення координації рухів.

Як і будь-яка діагностика, МРТ головного мозку має певні протипоказання. Протипоказання можуть бути абсолютними (коли проведення обстеження неможливе чи отримана інформація буде неякісною) та відносними (коли рішення про можливість проведення обстеження та якість отриманої інформації приймається у процесі дослідження).

Записатися на обстеження

З повним переліком протипоказань до МРТ та правилами підготовки до стандартних та спеціалізованих досліджень можна ознайомитися за посиланням.

Відносні протипоказання з наявності металевих елементів у зоні обстеження є досить вагомими, так як вони можуть створювати артефакти (відблиски чи нечіткість) на МР-зображеннях. Наявність артефактів означає, що зображення може не відповідати реальним параметрам. Проте обладнання та програмне забезпечення М24 в частині випадків дозволяє мінімізувати ймовірність виникнення артефактів та надає лікарю максимально ефективну діагностичну інформацію. М24 пропонує дослідження для вирішення різних клінічних задач:

– МРТ головного мозку стандартне;
– МРТ головного мозку з контрастуванням;
– МРТ головного мозку при розсіяному склерозі та інших демієнілінізуючих захворюваннях;
– МРТ головного мозку пацієнтам у важкому соматичному стані.

Кожне дослідження передбачає індивідуальних підхід та вибір протоколу дослідження, який надасть максимально якісну медичну інформацію.

Контрастування

МРТ головного мозку може проводитися з контрастуванням. Це означає, що сканування буде супроводжуватись внутрішньовенним введенням контрастної речовини. Контраст – це спеціальний препарат, який дозволяє підтвердити чи спростувати факт наявності пухлинного процесу, за наявності більш чітко візуалізувати та характеризувати його. Це пов’язано з властивістю різних пухлин по-різному накопичувати контрастну речовину.

Записатися на обстеження

Якщо вам призначено МРТ з введенням контрастної речовини, то лікар-анестезіолог у маніпуляційному кабінеті проведе підготовку для її введення. Повідомте медичного працівника, якщо у вас була алергічна реакція на будь-які контрастні речовини.

Для обґрунтування важливості та доцільності використання контрастної речовини  розглянемо кейс з практики фахівців М24.

Кейс М24. МРТ головного мозку з контрастуванням

Жінка 47 років, 3 роки тому встановлено діагноз – рак легень. Пацієнтка успішно пройшла лікування, стан стабільний. Проте почав докучати  головний біль та неприємні відчуття, коли дивиться на світло.

Куруючий лікар направив пацієнтку на МРТ головного мозку з контрастуванням. За результатами дослідження виявлено метастази у головному мозку. Без використання контрастної речовини метастази могли бути взагалі невидимими.

Важливо! Після стабілізації ситуації не нехтуйте візитом до свого куруючого лікаря та контрольними обстеженнями. Обстеження на предмет рецидиву, пошуку метастазів, пухлин, обстеження оперованих зон завжди передбачає дослідження з використанням контрасту.

 Переваги МРТ головного мозку в М24:

– безпечно (нове потужне обладнання, досвідчені фахівці, цілодобова анестезіологічна підтримка);
– швидко (цілодобовий прийом, отримання результатів на е-пошту);
– надійно (відповідальність за результати дослідження).

Команда М24 закликає дбати про своє здоров’я та не відкладати візит з гострими чи хронічними станами до лікаря.

Записатися на обстеження

МРТ голови

Увага! Ціни можуть бути змінені. Будь ласка, уточнюйте актуальні ціни під час запису.
МРТ голови без контрасту

Ціна
МРТ пірамідок скроневих кісток, мосто-мозочкового кута, середнього та внутрішнього вуха з внутрішнім слуховим проходом
Ціна2 600

МРТ гіпофіза (надтонкі зрізи)
Ціна2 600

МРТ орбіт та зорових нервів
Ціна2 600

МРТ приносових пазух та порожнини носа
Ціна2 600

МРТ головного мозку
Ціна2 600

МРТ головного мозку при епілепсії
Ціна4 100

МР спектроскопія однієї анатомічної ділянки
Ціна3 100

МРТ підстави (основи) черепа
Ціна4 800

МРТ орбіт та зорових нервів (надтонкі зрізи)
Ціна4 000

МРТ голови з контрастом

Ціна
МР перфузія однієї анатомічної ділянки з контрастом
Ціна3 100

МРТ гіпофіза (надтонкі зрізи) з контрастом
Ціна4 900

МРТ головного мозку при епілепсії з контрастом
Ціна6 000

МРТ головного мозку з контрастом
Ціна4 900

МРТ орбіт та зорових нервів (стандартна) з контрастом
Ціна4 900

МРТ орбіт та зорових нервів (надтонкі зрізи) з контрастом
Ціна5 900

МРТ підстави (основи) черепа з контрастом
Ціна7 600

МРТ пірамідок скроневих кісток, мосто-мозочкового кута, середнього та внутрішнього вуха з внутрішнім слуховим проходом з контрастом
Ціна4 900


МРТ головного мозку – це безпечне високоінформативне дослідження головного мозку та оточуючих структур. За допомогою МРТ можна виявити різні патології, захворювання та запальні процеси мозку, зміни в судинах, а також розсіяний склероз.

МРТ головного мозку можна робити стільки разів, скільки необхідно, відповідно до схеми спостереження патологічного процесу. МРТ рекомендовано робити за направленням лікаря. Для контролю динаміки слід дотримуватися графіку діагностики рекомендованого вашим куруючим лікарем.

МРТ головного мозку – неінвазивна, безболісна та швидка процедура.
Після прибуття до центру підійдіть до рецепції та повідомте нашим адміністраторам про це. Наші адміністратори проведуть стандартне анкетування та уточнять організаційні питання.Далі медичний персонал запросить вас до роздягальні, де ви докладніше зможете розповісти про свої скарги, надати результати попередніх досліджень, виписки, а також змінити одяг. Надання достовірної інформації допоможе нам провести максимально якісну та інформативну діагностику.
Після розмови вас запросять до зали, де проводиться власне сканування. Вам необхідно буде лягти на стіл томографа. Наші фахіці олягнуть вам на голову спеціальний девайс – котушку. Стіл томографа рухатиметься всередину основної частини, поки обстежувана зона не опиниться в потрібній точці. Корпус апарату відкритий з двох сторін, а також для додаткового комфорту пацієнта є груша, яку можна натиснути при виникненні дискомфорту, і дослідження відразу буде зупинено.
Сканування при МРТ головного мозку без контрасту триває 7-10 хвилин, при МРТ головного мозку із введенням контрастної речовини – 15-20 хвилин. Процедура абсолютно безболісна та комфортна.
Якщо вам призначено МРТ голови з контрастом, перед скануванням у маніпуляційній кімнаті буде встановлено венфлон для введення контрастної речовини під час сканування.

Вартість МРТ головного мозку без контрастування 1 900 грн. в денний час (з 07:00 до 22:00) и 1 500 грн. в нічний час (з 22:00 до 07:00).

МРТ судин головного мозку візуалізує крупні вени та артерії.

Зворотній зв'язок

Тут ви можете залишити свій відгук (побажання, зауваження). Будемо вдячні за розгорнуту відповідь (де це доречно),  а також якщо Ви залишите свої контакти,  щоб ми могли зв'язатися з Вами при необхідності

Заповніть форму

І ми передзвонимо Вам

Запис на МРТ Запис на КТ Запис на Рентген Замовити дзвінок +380443923393