Для встановлення діагнозу лікар використовує різні діагностичні інструменти: магнітно-резонансну чи комп’ютерну томографії, ультразвук, рентген, тощо. Починає від простого методу до більш потужного чи поєднує взаємодоповнюючі методики. Діагности також беруть до уваги направлення, виписки, результати попередніх та суміжних видів діагностики, якщо вони є якісними.
Професійна МРТ діагностика
МРТ – це золотий стандарт для дослідження опорно-рухового апарату. Така діагностика безпечна (без опромінювання) та надає можливість лікарю зорієнтуватися в максимально ранні терміни.
Правильний вибір діагностики та об’єму дослідження – це завдання лікуючого лікаря та рентгенолога. Існують випадки, коли є необхідність виконання як КТ так і МРТ, які в таких ситуаціях виступають взаємодоповнюючими методами візуалізаційної діагностики.
Не рекомендовано проходити дослідження без показів на те, за самопризначенням. У випадку, коли клініцист вагається щодо інформативності виду дослідження, зони обстеження чи у разі виникнення будь-яких питань до, під час та після діагностики, М24 пропонує консиліумний підхід до вирішення усіх задач.
Кейс М24. МРТ та КТ суглобів в дитячій ортопедії
Діагностика дітей вимагає великого досвіду рентгенологів та розуміння відмінностей патології і варіантів норми, які відрізняються від дорослих. Проте, як в дорослій травматології, так і в дитячій, МРТ та КТ у ряді випадків є взаємодоповнюючими методами діагностики. Один з випадків у практиці М24.
Куруючий лікар направив на КТ дообстеження колінного суглобу дитину 11 років після МРТ. В анамнезі періодичні больові відчуття у нижній кінцівці протягом двох років та у ділянці гомілки протягом тижня. Дитина не займається спортом та гострих травм не мала.
За результатами діагностики МРТ Київ встановлено диференційний ряд між запальними процесами (остеомієліт на ранніх етапах розвитку та туберкульозним оститом). У даному випадку методи візуалізації були взаємодоповнюючими, що допоможе лікарю встановити кінцевий діагноз.
Кейс М24. МРТ кульшових суглобів
В практиці М24 трапляються пацієнти, які все своє життя живуть з певною патологією, але дізнаються про це випадково або з появою ускладнень. Розглянемо один з подібних випадків.
Жінка 53 років звернулася на МРТ кульшових суглобів за направленням лікаря. Скарги на біль у зоні обстеження впродовж двох місяців. В результаті обстеження, крім масивних змін структур, виявлено вроджену патологію – дисплазію кульшових суглобів.
В разі появи будь-яких неприємних відчуттів, болю чи інших незвичних для вас станів звертайтеся до лікаря.
Кейс М24. КТ стоп
На жаль, надія на те, що «переболить / саме пройде / все перетерплю» може привести до пізнього звернення за медичною допомогою та неприємних наслідків. Розглянемо один з яскравих кейсів.
У вересні 2020 року пацієнт травмував ногу, виконав ренген-дослідження та звернувся до лікаря. Інформації для прийняття рішення щодо тактики лікування було недостатньо, тому клініцист призначив комп’ютерну томографію (КТ) обох стоп. Протягом п’яти місяців потому пацієнта турбував біль у гомілково-ступеневому суглобі, але на КТ він звернувся лише в кінці лютого 2021 року.
Результати КТ-діагностики не порадували ні пацієнта, ні клініциста. У висновку описано КТ-ознаки консолідованого багатоуламкового перелому п’яткової кістки, посттравматичного остеопорозу кісток стопи та гомілково-ступеневого суглоба.
Команда М24 закликає дбати про своє здоров’я та не відкладати візит до лікаря з гострими чи хронічними станами.