МРТ с контрастом
МРТ з контрастом

МРТ з контрастом – це сучасний високоінформативний метод діагностики. В основі методу МРТ лежить непроменева технологія, а отже, МРТ безпечна і може бути проведена навіть дітям. Головною відмінністю МРТ з контрастом є внутрішньовенне введення контрастної речовини під час сканування. Ця речовина підвищує інформативність діагностики.

Коли призначають МРТ із контрастом?

Навіщо роблять МРТ з контрастом?

МРТ з контрастуванням виконують у ряді випадків для отримання детальної інформації про органи та структури людського організму. Контрастна речовина – це спеціальний препарат, який при деяких захворюваннях дозволяє розмежувати здорові тканини від змінених.

Записатися на обстеження

Що видно на МРТ із контрастом?

На МРТ з контрастом візуалізуються ті самі органи та системи, що й на безконтрастному дослідженні, а введення контрасту допомагає чіткіше віддиференціювати тканини та візуалізувати патологічне накопичення контрастної речовини тканинами.

У чому різниця між МРТ з контрастом і без?

МРТ з контрастом і без відрізняється інформативністю, процесом дослідження, а також ризиками та протипоказаннями.

Так, за необхідності лікарю отримати більше інформації про зону дослідження МРТ з контрастом дозволить це зробити.

Перед МРТ з контрастом на відміну від МРТ без контрасту вам доведеться заздалегідь здати аналіз крові на креатинін. Перед МРТ з контрастуванням лікар-анестезіолог у діагностичному центрі проведе з вами індивідуальну консультацію для виключення ризиків під час процедури. Також він встановить вам венфлон (внутрішньовенний катетер), за допомогою якого під час сканування вам буде введено контрастну речовину. Наступна відмінність у процедурі МРТ з контрастом — те, що сканування проводитися у два етапи: перший етап — сканування без контрасту, потім вводиться контрастна речовина, і потім другий етап — сканування з контрастом. Також під час МРТ, на відміну від КТ, поряд з вами може бути близька людина чи співробітник нашого центру для моральної підтримки.

Якщо у вас раніше були алергічні реакції на контрастну речовину при МРТ або КТ, повідомте про це свого лікаря і наших співробітників. При МРТ, на відміну від КТ, використовується не йодовмісний, а гадолінійвмісний контраст. На цей вид контрасту алергічна реакція вкрай рідкісне явище, але не варто виключати індивідуальні особливості кожної людини.

Записатися на обстеження

Кому протипоказано МРТ із контрастом? МРТ з контрастом: міфи та реальність

Кому не можна робити МРТ із контрастом?

МРТ з контрастом може бути абсолютно протипоказаним у таких випадках:

  • – у вашому організмі є імпланти або металеві предмети в зоні дослідження, які можуть стати небезпечними для життя при МРТ, не мають супровідної документації, розміщені надто близько до життєво важливих органів;
  • – ви страждаєте на важку форму алергічної реакції на контрастну речовину, що використовується при МРТ.

Чим небезпечно МРТ із контрастом?

МРТ з контрастом – це спеціалізоване дослідження та вимагає ретельної підготовки від пацієнта та лікарів. При дотриманні всіх правил діагностики ваше дослідження пройде безпечно і комфортно. Тому важливо, щоб перед дослідженням ви нас проінформували про всі особливості, які потенційно можуть нести ризики при МРТ, а саме:

  • – у вашому організмі є будь-які імпланти чи металеві предмети (кардіостимулятор, металевий суглобовий протез, штучний серцевий клапан, електронні імпланти середнього вуха, металеві конструкції після операцій та травм, уламки та кулі після поранень, інше);
  • – вам проводили нейрохірургічні операції із накладенням кліпс;
  • – вам наклали гіпсову пов’язку;
  • – у вас були випадки ушкодження очей сторонніми предметами;
  • – у вас є татуаж;
  • – ви користуєтесь пластиром із ліками;
  • – ви страждаєте на: тяжку алергію на щось (шок, набряк Квінке, інше); захворювання нирок; ниркову недостатність; тиреотоксикоз/гіпертиреоз;
  • – у вас вкрай важкий загальний стан;
  • – у вас під час КТ чи МРТ була алергічна реакція на застосування контрастної речовини;
  • – ви вагітна; годуєте дитину грудьми; пацієнтом є дитина;
  • – вас турбує перебування в обмеженому просторі;
  • – ваша вага перевищує 110 кг

Зверніть увагу! Деякі стани або наявні сторонні імплантовані в тіло предмети можуть бути абсолютним обмеженням до проведення дослідження.

Чи можна робити МРТ із контрастом при захворюваннях щитоподібної залози?

При захворюваннях щитоподібної залози (гіпотиреоз, гіпертиреоз та ін.) можна виконувати МРТ з контрастом.

Записатися на обстеження

Підготовка до МРТ із контрастом

Загальні правила підготовки до МРТ з контрастом складаються з 2 пунктів: здача аналізу крові на креатинін та виключення їжі та рідини за 2 години до дослідження.

Які аналізи слід здати перед обстеженням?

Перед МРТ із контрастом вам необхідно здати аналіз крові на креатинін та повідомити результат аналізу нашим фахівцям по телефону, а потім взяти з собою у діагностичний центр оригінал результату. Термін дійсності результата аналізу становить 30 днів за умови відсутності інших досліджень із контрастуванням у даний період.

Чи можна перед МРТ із контрастом їсти та пити?

За дві години до МРТ із контрастуванням потрібно виключити вживання їжі та рідини.

Це основні правила підготовки до МРТ із контрастом, також до кожного виду дослідження є індивідуальні правила підготовки. При записі наші фахівці нададуть вам усі необхідні інструкції щодо підготовки до дослідження.

Як підготуватись до МРТ з контрастом малого тазу?

  1. 1. Увечері напередодні дослідження очистити пряму кишку мікроклізмою “Норгалакс” або аналогічною.
  2. 2. Спорожнити сечовий міхур перед дослідженням.
  3. 3. МРТ малого тазу жінкам не проводиться з 1 дня циклу до останнього дня менструації, в ургентних випадках та при менопаузі день циклу не важливий.

Як підготуватись до МРТ черевної порожнини з контрастом?

  1. 1. Перед дослідженням не вживати продукти, які провокують метеоризм (чорний хліб, бобові продукти, сирі овочі та фрукти молочні продукти).
  2. 2. Заздалегідь потренувати затримку дихання на вдиху протягом 20 секунд.
  3. 3. За 6 годин до дослідження виключити прийом їжі та рідини.

Як підготуватись до МРТ головного мозку з контрастом?

Спеціальна підготовка до МРТ головного мозку з контрастом не потрібна, дотримуйтесь загальних правил підготовки до МРТ з контрастуванням: здача аналізу крові на креатинін та виключення їжі та води за 2 години до дослідження.

Як підготуватись до МРТ гіпофізу з контрастом?

Спеціальна підготовка до МРТ гіпофізу з контрастом не потрібна, дотримуйтесь загальних правил підготовки до МРТ з контрастуванням: здача аналізу крові на креатинін та виключення їжі та води за 2 години до дослідження.

Як підготуватись до МРТ молочних залоз з контрастом?

Спеціальна підготовка до МРТ молочних залоз з контрастом не потрібна, дотримуйтесь загальних правил підготовки до МРТ з контрастуванням: здача аналізу крові на креатинін та виключення їжі та води за 2 години до дослідження.

МРТ молочних залоз проводиться з 6 по 15 день циклу, при відсутності циклу, менопаузі, в ургентних ситуаціях, а також для призначення лікування злоякісного новоутворення день циклу не важливий.

Як підготуватися до МРТ печінки з контрастом? Як підготуватися МРТ нирок з контрастом?

Перед МРТ органів черевної порожнини, жовчовивідних протоків та нирок необхідно дотримуватись наступних рекомендацій:

  1. Перед дослідженням не вживати продукти, які провокують метеоризм (чорний хліб, бобові продукти, сирі овочі та фрукти молочні продукти).
  2. Заздалегідь потренувати затримку дихання на вдиху протягом 20 секунд.
  3. За 6 годин до дослідження виключити прийом їжі та рідини.

Записатися на обстеження

Як проходить процедура діагностики?

Реєстрація

Після прибуття до центру діагностики просимо вас підійти до рецепції. Наші спеціалісти проведуть загальне опитування, заповнять усі необхідні документи разом з вами, а також попросять вас надати результати попередніх досліджень, виписки, а також оригінал результату крові на креатинін.

Консультація анестезіолога

Після кількох хвилин очікування вас запросять у маніпуляційну для консультації з анестезіологом. Лікар-анестезіолог опитає вас щодо алергічних реакцій на контрастну речовину при попередніх дослідженнях та інших обмежень до контрастування. Також лікар оцінить результат аналізу крові на креатинін та визначить безпечність застосування контрастної речовини у вашому конкретному випадку. Після консультації анестезіолог встановить венфлон – внутрішньовенний катетер для введення контрастної речовини під час сканування.

Перевдягання

Далі вас проведуть у роздягальню. Тут ви зможете розповісти медичному персоналу більш докладно про ваш анамнез і скарги. Після розмови ви зможете переодягнутися у спеціальний медичний одяг або свою бавовняну футболку без металевих деталей та малюнків.

Перед дослідженням зніміть та залиште у сейфі всі металеві та електронні предмети, які можуть бути небезпечними або пошкодженими внаслідок дії магнітного поля: телефон, прикраси, слуховий апарат, шпильки, годинники, електронні картки, монети, зйомні зубні протези.

Сканування

По готовності ви будете запрошені до зали, де проводиться МРТ-сканування. Наш медичний персонал допоможе лягти на стіл томографа. Далі стіл томографа буде переміщатися в гентрі (кільцева частина томографа, в якій відбувається власне процес сканування), доки частина тіла, що досліджується, не опиниться в необхідній точці.

МРТ-обстеження з контрастом проводиться у 2 етапи. Перший етап – сканування без контрасту, потім вводиться контрастна речовина, після цього другий етап – сканування з контрастом. Сканування з контрастом триває 25-35 хвилин, але може і довше, якщо скануються дві і більше анатомічні зони.

Після сканування

Після сканування вам допоможуть встати та проведуть у роздягальню. Вас можуть попросити певний час залишатися в діагностичному центрі для спостереження вашого стану у разі виникнення будь-яких побічних ефектів або реакцій. Якщо під час перебування в діагностичному центрі побічні реакції не проявилися, але ви помітили їх вже після повернення додому, терміново повідомте свого лікаря. Якщо ви помітили біль, почервоніння чи набряк на місці введення контрасту – обов’язково потрібно повідомити про це лікаря. Залежно від вашої медичної ситуації ваш лікар може надавати вам інші інструкції.

Записатися на обстеження

Скільки коштує МРТ із контрастом

М24 – спеціалізовані центри діагностики з безкомпромісною якістю та безпекою досліджень.

13 років досвіду у МРТ дозволили нам стати однією з найкращих діагностичних команд України. Наші фахівці – спікери на вітчизняних та зарубіжних платформах із безперервним професійним розвитком.

Ми вибрали найкраще обладнання від компанії Siemens, яке було встановлене та підтримується за всіма міжнародними правилами експлуатації. Робота томографа контролюється сервісною службою М24 та цілодобовим дистанційним моніторингом від компанії Siemens, а також технічними оглядами двічі на рік фахівцям Siemens.

Протягом усього дослідження з контрастуванням вас супроводжує та консультує лікар-анестезіолог, що гарантує найбільш безпечну процедуру.

Ми намагаємося зробити процес вашого дослідження комфортним від моменту запису до отримання результатів. Ви можете записатися будь-яким зручним для вас способом (телефон або онлайн). Для отримання результатів не обов’язково повертатися до центру або чекати на них. По готовності ми надсилаємо віртуальні результати вам на електронну пошту, а за потреби фізичних результатів ви можете замовити доставку Новою Поштою.

Записатися на обстеження

МРТ із контрастом означає те, що ваше дослідження супроводжуватиметься введенням контрастної речовини під час сканування, що дозволить підвищити інформативність діагностики.

Немає певної кількості дозволених МР-досліджень із контрастом, є потрібна кількість досліджень, призначена вашим лікарем для встановлення діагнозу, динамічного спостереження патології або перед початком лікування. Кожен клінічний випадок індивідуальний і має бути розглянутий лікарем у приватному порядку, у співпраці з лікарем-рентгенологом.

    МРТ з контрастом може бути абсолютно протипоказано в таких випадках:
  • ­ у вашому організмі є імпланти або металеві предмети в зоні дослідження, які можуть стати небезпечними для життя при МРТ, не мають супровідної документації, розміщені занадто близько до життєво важливих органів;
  • - ви страждаєте на тяжку форму алергічної реакції на контрастну речовину, що використовується при МРТ.

Процес проведення МРТ з контрастом включає кілька етапів: реєстрація, консультація анестезіолога, перевдягання, сканування, отримання результатів.
Перед скануванням наш медичний персонал допоможе лягти на стіл томографа. Далі стіл томографа буде переміщатися в гентрі (кільцева частина томографа, в якій відбувається власне процес сканування), доки частина тіла, що досліджується, не опиниться в необхідній точці.
МРТ-обстеження з контрастом проводиться у 2 етапи. Перший етап – сканування без контрасту, потім вводиться контрастна речовина, після цього другий етап – сканування з контрастом. Сканування з контрастом триває 25-35 хвилин, але може довше, якщо скануються дві і більше анатомічних зон. Після цього вам допоможуть підвестися і проведуть у роздягальню.

МРТ з контрастом і без відрізняється інформативністю, процесом дослідження, а також ризиками та протипоказаннями. Так, за необхідності лікаря отримати більше інформації про зону дослідження МРТ із контрастом дозволить це зробити. При цьому дослідження триватиме довше і вас супроводжуватиме лікар-анестезіолог.

Загальні правила підготовки до МРТ з контрастом складаються з 2 пунктів: здавання аналізу крові на креатинін та виключення їжі та рідини за 2 години до дослідження.
Перед МРТ із контрастом вам необхідно здати аналіз крові на креатинін та повідомити результат аналізу нашим фахівцям по телефону, а потім взяти з собою у діагностичний центр оригінал результату.
За дві години до МРТ із контрастуванням потрібно виключити вживання їжі та рідини.
При записі наші фахівці нададуть вам усі необхідні інструкції щодо підготовки до дослідження.

Як і будь-яке інше інструментальне дослідження, МРТ не несе шкоди для організму, а лише допомагає краще його обстежити та надати лікареві інформацію, необхідну для встановлення діагнозу та визначення кращого шляху до лікування. Також варто нагадати, що МРТ – НЕ є променевим методом діагностики, тому ви можете не хвилюватися з приводу опромінення, при МРТ його немає.

Перед МРТ із контрастом вам необхідно здати аналіз крові на креатинін та повідомити результат аналізу нашим фахівцям по телефону, а потім взяти з собою у діагностичний центр оригінал результату. Термін дійсності результату аналізу становить 30 днів за умови відсутності інших досліджень із контрастуванням у період.

За 2 години до МРТ із контрастом необхідно виключити вживання рідини. При деяких видах досліджень цей час може бути більшим. При записі наші фахівці нададуть вам усі необхідні інструкції щодо підготовки до дослідження.

За 2 години до МРТ із контрастом необхідно виключити вживання їжі. При деяких видах досліджень цей час може бути більшим, а також не можна вживати газоутворюючі продукти (чорний хліб, бобові продукти, сирі овочі та фрукти молочні продукти). При записі наші фахівці нададуть вам усі необхідні інструкції щодо підготовки до дослідження.

МРТ-обстеження з контрастом проводиться у 2 етапи. Перший етап – сканування без контрасту, потім вводиться контрастна речовина, після цього другий етап – сканування з контрастом. Сканування з контрастом триває 25-35 хвилин, але може довше, якщо скануються дві і більше анатомічних зон.

Не зовсім коректно говорити, що краще: МРТ із контрастом чи без. Вибір виду дослідження (з або без контрасту) - це прерогатива лікаря-рентгенолога і вашого лікаря. Саме вони з урахуванням вашого анамнезу, скарг, результатів попередніх видів діагностики та аналізів та клінічного завдання визначають необхідність контрастування. Вибір МРТ з контрастом або без залежить від кількості та типу інформації, яку необхідно отримати лікарю для встановлення діагнозу. Тому немає кращого виду діагностики, є оптимальний вид діагностики у кожному конкретному клінічному випадку.


Зворотній зв'язок

Тут ви можете залишити свій відгук (побажання, зауваження). Будемо вдячні за розгорнуту відповідь (де це доречно),  а також якщо Ви залишите свої контакти,  щоб ми могли зв'язатися з Вами при необхідності

Заповніть форму

І ми передзвонимо Вам

Запис на МРТ Запис на КТ Запис на Рентген Замовити дзвінок +380443923393