кт голови
КТ голови

Що таке КТ головного мозку?

В зоні голови залежно від клінічної задачі можуть бути виконані такі види комп’ютерної томографії:

– КТ головного мозку та кісток черепа без чи з контрастом
– КТ орбіт
– КТ придаткових пазух носа
– КТ пірамідок скроневих кісток (середнє, внутрішнє вухо, соскоподібний відросток)
– КТ-пошук конкрементів слинних проток (слино-кам’яна хвороба, калькульозний сіалоаденіт)
– КТ артерій головного мозку з контрастом (КТ-ангіографія)

Зосередимо увагу на КТ головного мозку.  КТ головного мозку – це метод діагностики, який за допомогою рентгенівського випромінювання та спеціальних комп’ютерних програм візуалізує структури обстежуваної ділянки. Найпоширенішими причинами звернення на КТ головного мозку є гостра черепно-мозкова травма, підозра на аневризми, кровотечі, гострий геморагічний інсульт чи пухлини головного мозку. КТ-обстеження також допомагає вашому лікарю оцінити зону обличчя, приносові пазухи та череп або спланувати променеву терапію при раку мозку. У екстрених випадках метод є досить ефективним для швидкого виявлення внутрішніх травм та кровотеч, що допомагає врятувати життя.

Записатися на обстеження

Що покаже КТ голови?

КТ голови – інформативний метод діагностики, який лікар може використовувати у таких клінічних випадках:

– гострі кровотечі, черепно-мозкові травми та переломи черепа у пацієнтів з травмами голови
– гостра кровотеча, спричинена розривом або протіканням аневризми у пацієнта з раптовим сильним головним болем
– згусток крові або гостра кровотеча в головному мозку у пацієнта з симптомами інсульту
– гострий інсульт
– пухлини головного мозку
– захворювання або вади розвитку черепа
– планування променевої терапії при раку мозку або інших тканин

Вищеперераховані види КТ можуть бути призначені вашим лікарем у таких випадках:

КТ пірамідок скроневих кісток – для діагностування захворювань скроневої кістки з боку черепа, які можуть викликати проблеми зі слухом.
КТ приносових пазух – для виявлення запальних або інших змін в придаткових пазухах носа.
– КТ-ангіографія – оцінки аневризм, артеріовенозних мальформацій та кровоносних судин.

Найчастішими запитами на КТ головного мозку є дослідження після травми голови та підозра на інсульт. У випадку травми в першу добу рекомендовано КТ, потім – МРТ. Дослідження не є взаємовиключними у даному випадку, тому після виконання одного може бути рекомендовано інше для підвищення інформативності діагностики.

При підозрі на інсульт КТ може бути призначене вашим лікарем в перші 4-6 годин після різкого погіршення стану для виключення крововиливу. Пізніше зазвичай призначається МРТ.

Як проходить процедура КТ голови?

КТ голови – неінвазивна безболісна та швидка процедура.

Записатися на обстеження

Після прибуття в центр, підійдіть до рецепції та повідомте нашим адміністраторам про це. Наші адміністратори проведуть стандартне анкетування і уточнять організаційні питання. За декілька хвилин медичний персонал запросить вас до переодягальні, де ви детальніше зможете розповісти про свої скарги, надати результати попередніх досліджень, виписки. Надання достовірної інформації допоможе нам провести максимально якісну та інформативну діагностику.

Після бесіди вас запросять в зал, де проводиться власне сканування. Вам необхідно буде лягти на стіл комп’ютерного томографа, який рухатиметься всередину основної частини девайсу, доки обстежувана зона не опиниться в необхідній точці. Корпус апарату відкритий з двох сторін.

Скільки триває КТ голови?

КТ голови без контрасту триває 1-5 хвилин, КТ голови з контрастом – 5-10 хвилин. Процедура абсолютно безболісна та комфортна.

Якщо вам призначено КТ голови з контрастом, то перед скануванням у маніпуляційній кімнаті вам буде встановлено венфлон для введення контрастної речовини під час сканування. Введення контрасту відбувається за допомогою інжектора – спеціального пристрою, який проводить власне введення контрастної речовини та регулює швидкість цього процесу.

Записатися на обстеження

Важливо! Для проведення КТ використовується йодвмісна контрастна речовина.

Будь ласка, якщо вам призначено обстеження з контрастом, при плануванні запису на дослідження повідомте працівника контакт-центру, якщо у вас була алергічна реакція на йод або будь-які контрастні речовини.

Контраст не застосовуватиметься, якщо у вас в минулому була серйозна або анафілактична реакція на йод або будь-які контрастні речовини. Якщо у вас були легкі та помірні реакції в минулому, вам, ймовірно, доведеться приймати ліки перед проведенням КТ. Це буде обговорено з вами при плануванні обстеження. Крім того, будь-які відомі вам ваші реакції на контрастну речовину слід обговорити з вашим куруючим лікарем.

Після проведення дослідження ви можете залишити центр, про готовність результатів КТ ми повідомимо вас СМС-повідомленням. Результати в електронному вигляді (висновок, віртуальна плівка та посилання на дані з диску) надійдуть автоматично на електронну пошту, яку ви вкажете під час реєстрації.  Оригінали результатів КТ (плівка, висновок, диск) ви можете забрати по готовності у діагностичному центрі протягом 60 днів з дати обстеження.

Записатися на обстеження

Підготовка до КТ голови

КТ голови без контрасту не потребує особливої підготовки до дослідження.

Якщо вам призначено КТ головного мозку з контрастуванням, то необхідно здати аналіз крові на креатинін. Результат аналізу необхідно повідомити нам за телефоном перед обстеженням та надати оригінали результату в центрі.

Для пацієнтів, що страждають на цукровий діабет перед обстеженням ми надамо індивідуальні рекомендації під час запису.

Яка максимальна вага для проходження КТ?

У діагностичному центрі М24 можливості нашого обладнання дозволяють проводити комп’ютерну томографію пацієнтам з вагою до 150 кг.

Чи можна вагітним проходити КТ голови?

Комп’ютерна томографія не рекомендована вагітним та виконується по життєвим показникам (підозра на інсульт, черепно-мозкова травма).

Записатися на обстеження

Як проводиться КТ голови дітям?

Основною умовою успішного проведення комп’ютерної томографії голови дітям є уміння дитини лежати протягом 1-5 хвилин нерухомо. За нашим досвідом діти від 5 років можуть пройти таке дослідження.

У яких випадках не рекомендовано проводити КТ голови з контрастуванням?

– Якщо у вас в анамнезі є алергічна реакція на йодвмісну контрастну речовину
– Якщо у вас підвищений рівень гормонів щитоподібної залози (тиреотоксикоз) на момент проведення дослідження
– Якщо у вас ниркова недостатність з ШКФ (швидкість клубочкової фільтрації) нижче 30 мл/хв/1,73 м2

МРТ чи КТ голови: чим відрізняється?

МРТ та КТ – взаємодоповнюючі методики для обстеження головного мозку, але не взаємовиключні. Після проведення одного виду діагностики за потреби може бути рекомендоване дообстеження за допомогою іншого виду дослідження.

Зазвичай КТ голови є методом вибору в екстрених ситуаціях: гостра черепно-мозкова травма чи пошук крововиливу при підозрі на інсульт у перші декілька годин з моменту погіршення стану.

МРТ голови використовується переважно для виявлення та діагностики травматичних пошкоджень головного мозку, характеру новоутворень, обстеження в динаміці, при підозрі на інсульт після декількох годин з моменту різкого погіршення стану, діагностики та динаміки розсіяного склерозу.

Вибір виду дослідження залежить від клінічної задачі. Тому насамперед ми рекомендуємо звернутися до лікаря, який проконсультує вас та з урахуванням анамнезу, клінічної картини та результатів попередніх видів досліджень призначить обстеження. Якщо у вашого лікаря виникають питання щодо доцільності чи вибору виду дослідження, ми готові відповісти на всі його питання.

Записатися на обстеження

Чи безпечна процедура КТ голови?

В діагностичному центрі М24 комп’ютерна томографія є абсолютно безпечним видом діагностики.

Що впливає на безпечність КТ голови? На що варто звернути увагу при виборі центру діагностики?

Доза опромінення. За співпраці з виробником нашого обладнання Siemens (Німеччина), ми під ’єдналися до системи Teamplay. Ця система дозволяє контролювати дозу опромінення за німецькими стандартами, тому гарантує пацієнтам максимальну безпеку.

Якість обладнання. Воно повинно бути новим та потужним. Ми придбали та встановили обладнання за вимогами виробника, а також заключили прямий сервісний контракт з Siemens. За цим контрактом ми маємо цілодобовий моніторинг роботи томографа інженерами з Німеччини, а також регулярні технічні огляди та оновлення програмного забезпечення.

Професійність команди. В центрах діагностики М24 від моменту запису до моменту отримання результатів обстеження вас супроводжуватимуть справжні професіонали. Діагностику виконуватимуть експерти у сфері рентгенології з багаторічним досвідом роботи.

Записатися на обстеження

Цілодобовий анестезіологічний супровід. Особливої уваги потребують дослідження з введенням контрастної речовини. У діагностичному центрі М24 введення контрасту проводять виключно досвідчені лікарі анестезіологи-реаніматологи. Впродовж всього дослідження лікар супроводжує пацієнта та уважно слідкує за його станом.

 

Для запису або якщо у вас залишились будь-які питання, звертайтесь до нас за тел. (044) 392-33-93

Також для вашого комфорту ми створили можливість здійснити запис онлайн за посиланням нижче.

Записатися на обстеження

КТ голови та шиї

Увага! Ціни можуть бути змінені. Будь ласка, уточнюйте актуальні ціни під час запису.
КТ голови та шиї з контрастом

Ціна
КТ м’яких тканин шиї з контрастом
Ціна3 400

КТ головного мозку та кісток черепа з контрастом
Ціна3 400

КТ голови та шиї без контрасту

Ціна
КТ орбіт
Ціна1 600

КТ придаткових пазух носа
Ціна1 600

КТ пірамідок скроневих кісток (середнє, внутрішнє вухо, соскоподібний відросток)
Ціна1 600

КТ пошук конкрементів слинних проток (слиннокам’яна хвороба, калькульозний сіалоаденіт)
Ціна1 600

КТ головного мозку та кісток черепа
Ціна1 600




КТ голови – променевий метод діагностики, який лікар може використовувати при гострих кровотечах, черепно-мозкових травмах, кровотечах, спричинених розривом або перебігом аневризми, гострому інсульті, пухлинах головного мозку, для планування лікування.

У зоні голови залежно від клінічного завдання можуть бути виконані наступні види КТ: КТ головного мозку та кісток черепа, КТ орбіт, КТ придаткових пазух носа, КТ пірамідок скроневих кісток, КТ-пошук конкрементів слинних проток, КТ-ангіографія.

Ваш лікар може призначити КТ голови у таких випадках: при гострих кровотечах, черепно-мозкових травмах, кровотечах, викликаних розривом або перебігом аневризми, гострому інсульті, пухлинах головного мозку, для планування лікування.

КТ голови без контрасту триває 1-5 хвилин, КТ голови з контрастом - 5-10 хвилин.

Вибір виду дослідження залежить від клінічного завдання. Тому перш за все ми рекомендуємо звернутися до лікаря, який проконсультує вас і з урахуванням анамнезу, клінічної картини та результатів попередніх видів досліджень призначить обстеження.

Променеве навантаження при КТ голови залежить від виду дослідження (з або без контраста), індивідуальних параметрів пацієнта (вік, зріст, вага), протоколів сканування.

Вартість КТ голови у Києві в діагностичному центрі М24 ви можете дізнатись за посиланням.

Зворотній зв'язок

Тут ви можете залишити свій відгук (побажання, зауваження). Будемо вдячні за розгорнуту відповідь (де це доречно),  а також якщо Ви залишите свої контакти,  щоб ми могли зв'язатися з Вами при необхідності

Заповніть форму

І ми передзвонимо Вам

Запис на МРТ Запис на КТ Запис на Рентген Замовити дзвінок +380443923393