комп'ютерна томографія київ
Комп’ютерна томографія

В сучасному світі високих технологій, швидкий та ефективний діагностичний інструмент, яким є комп’ютерна томографія, стає все більш необхідним. Цей надзвичайно точний та надійний метод допомагає виявляти різні захворювання на ранніх стадіях, забезпечуючи можливість своєчасного лікування.

Виявлення захворювань за допомогою комп’ютерної томографії

    Комп’ютерна томографія, що виконується на сучасному обладнанні, такому як Siemens SOMATOM go.UP, дозволяє виявити ряд серйозних захворювань, зокрема:

  • ● Захворювання серцево-судинної системи.
  • ● Захворювання органів дихальної системи.
  • ● Захворювання шлунково-кишкового тракту.
  • ● Різні типи онкологічних захворювань.

Записатися на обстеження

Коли лікар може порекомендувати комп’ютерну томографію?

    Розглянемо застосування комп’ютерної томографії на конкретних прикладах.

  • ● Лікар може порекомендувати комп’ютерну томографію, якщо пацієнту необхідне обстеження органів черевної порожнини, таких як шлунок, печінка, селезінка, кишківник та інші. Комп’ютерна томографія дозволяє отримати детальні зображення цих органів та виявити патології, такі як рак, виразки, дивертикули та інші захворювання.
  • ● Крім цього, КТ може бути рекомендована для обстеження головного мозку та виявлення патологій, таких як крововиливи, пухлини, інфаркт та інші захворювання. КТ дозволяє отримувати детальні зображення, що робить цей метод особливо корисним для діагностики неврологічних захворювань.
  • ● Комп’ютерна томографія також може бути рекомендована для обстеження грудної клітки та хребта. Зображення, отримані під час проведення КТ, дозволяють виявити пухлини, кісткові захворювання, а також патології внутрішніх органів, залоз та судин, що можуть впливати на здоров’я пацієнта. Комп’ютерна томографія – це один з найбільш точних методів для діагностики патологій органів і систем.
  • ● Лікар може призначити КТ з контрастним підсиленням (так звана комп’ютерна томографія з контрастом) у випадках, коли звичайна томографія не надає достатньої кількості інформації для встановлення клінічного діагнозу та надання відповіді на клінічну задачу лікаря. КТ з введенням контрастної речовини є розповсюдженим методом діагностики для виявлення пухлин, вроджених вад, як то патології черевної порожнини, вади кровоносних судин та інших порушень функцій організму. Також враховують протипоказання, щоб запобігти алергічним реакціям та іншим негативним наслідкам. У пацієнтів з певними захворюваннями, такими як хвороби нирок, серця, печінки або алергія на контраст, можуть бути обрані інші методи діагностики.

Записатися на обстеження

Комп’ютерна томографія: переваги КТ перед іншими методами діагностики

Головною перевагою КТ Київ М24 є його здатність надавати докладні зображення органів і тканин тіла, що забезпечує високу точність діагностики. Крім того, процедура займає незначну кількість часу, що знижує ризик незручностей для пацієнтів.

Комп’ютерна томографія – це один з найбільш ефективних методів діагностики, який використовується для отримання зображень внутрішніх органів та тканин людини. Існує декілька переваг, які роблять його більш часто використовуваним порівняно з іншими методами. Перша перевага полягає в точності інформації, яку можна отримати. Комп’ютерна томографія дозволяє отримати зображення високої якості, що надає лікарю деталізовану інформацію про стан органів, залоз, тканин. Це допомагає з точністю діагностувати різні захворювання та визначити оптимальну стратегію лікування.

Друга перевага комп’ютерної томографії – це швидкість проведення дослідження. За декілька хвилин можна отримати цілу серію зображень, які в будь-який момент можна переглянути, аналізувати та відобразити на дисплеї. Це важливо для вирішення екстрених ситуацій, коли кожна секунда має велике значення. Крім того, швидкість проведення дослідження зменшує незручності для пацієнта, оскільки вона дозволяє скоротити час у процесі підготовки та проведення дослідження.

Нарешті, третя перевага полягає в безпеці для пацієнта. У процесі комп’ютерної томографії використовуються рентгенівські промені, але їх доза в М24 є прогнозованою та контролюється за німецькими стандартами. Також перед введенням контрастної речовини лікар-анестезіолог проводить консультацію та визначає безпечність проведення такої процедури для пацієнта, а надалі супроводжує його впродовж всієї діагностики. Це робить процедуру безпечною для пацієнта.

Записатися на обстеження

Ризики, протипоказання та обмеження комп’ютерної томографії

Відповідаючи на питання, чи небезпечна комп’ютерна томографія, слід пам’ятати, що комп’ютерна томографія є безпечним методом медичного обстеження. Втім, кількість радіації, яку отримує пацієнт під час проведення КТ, може бути шкідливою для здоров’я в деяких випадках. Тому перед проведенням КТ важливо звернути увагу на наявність протипоказань та обговорити з лікарем можливі ризики та переваги процедури. Також, є можливість проведення альтернативних методів обстеження, які можуть бути менш шкідливими для здоров’я пацієнта.

Однак, як і будь-який медичний процес, комп’ютерна томографія має певні ризики та обмеження. Найпоширеніше серед них — вплив рентгенівських променів. Однак, нові сучасні томографи, такі як Siemens, характеризуються мінімальною дозою опромінення під час сканування.

Протипоказання: коли не можна проводити комп’ютерну томографію

Протипоказання для проведення комп’ютерної томографії охоплюють алергічну реакцію на контрастну речовину, вагітність, артеріальну гіпертензію, серцеві захворювання та порушення ниркової функції. Також, необхідно звернути увагу на можливі ускладнення внаслідок введення контрастної речовини, такі як печінкова недостатність або абсцеси.

Записатися на обстеження

Чому вагітність – протипоказання до КТ?

    Вагітність є протипоказанням до КТ (комп’ютерної томографії) з кількох причин:

  • ● Використання рентгенівського випромінювання: КТ використовує рентгенівські промені, які можуть шкодити нормальному розвитку плоду.
  • ● Вплив контрастної речовини: деякі КТ-дослідження вимагають введення контрасту в організм. Це може негативно впливати на дитину, призвести до алергічних реакцій або навіть проблем з нирками у жінки.
  • ● Ризик відповіді на стрес: комп’ютерна томографія може викликати стресову відповідь у вагітної жінки, що може бути шкідливим для неї та плода.

У випадках, коли КТ є необхідною для діагностики серйозних станів матері, можуть бути вжиті заходи для зниження ризиків, такі як використання найменшого можливого променевого навантаження. Однак за загальною рекомендацією КТ під час вагітності краще уникати. Рішення про проведення КТ в такому випадку має бути прийняте медичним фахівцем з урахуванням потенційних ризиків і користі.

Записатися на обстеження

Яку дозу опромінення отримують під час комп’ютерної томографії?

Дозу опромінення, яку отримує пацієнт під час проведення комп’ютерної томографії, можна оцінити в мілізівертах (мЗв). Залежно від області тіла, яка обстежується, ваги та зросту пацієнта, а також протоколу сканування доза може коливатись в межах від 2 мЗв до 20 мЗв. Порівнюючи це з природними джерелами опромінення, на які ми постійно піддаємося, наприклад, від космічної радіації та природних радіоактивних речовин, отримання такої дози опромінення під час КТ може бути порівняно невеликими ризиком. Втім варто пам’ятати, що велика кількість КТ може накопичувати дозу радіації, що може збільшувати ризик виникнення віддалених наслідків. Втім, цього ризику нема за умови регулярного штатного проходження діагностики за призначенням та під контролем лікаря.

Чи шкідливе опромінення, яке я отримую під час дослідження?

Як правило, опромінення, яке отримує пацієнт під час проведення медичного обстеження, не пов’язане зі значним ризиком здоров’ю. Щоб знизити ризик шкоди від опромінення, необхідно обговорити свої потреби з лікарем та дотримуватися його рекомендацій. Також важливо обговорити свої попередні діагностичні процедури з лікарем, або якщо у вас є інші питання або занепокоєння. За загальноприйнятою класифікацією, проведення діагностики за допомогою комп’ютерної томографії не є небезпечнішою з точки зору радіації, ніж переліт на літаку.

Записатися на обстеження

Скільки разів можна робити комп’ютерну томографію?

Використання комп’ютерної томографії в медицині стає все більш розповсюдженим щороку, оскільки цей метод дозволяє виявляти й діагностувати різні захворювання, які без томографії були б важко, або навіть неможливо виявити. Однак, нерідко постає питання: скільки разів можна робити комп’ютерну томографію з огляду на рентгенівське випромінювання? Яким є безпечний проміжок між процедурами?

    Вважається, що оскільки рентгенівське випромінювання може накопичуватися в організмі, велика кількість процедур може бути шкідливою і датися взнаки з часом. Але за загальними рекомендаціями, слід зважати на наступні фактори:

  • ● вік пацієнта, стан його здоров’я, необхідність додаткових досліджень,
  • ● баланс між потенційними ризиками та необхідністю правильного встановлення діагнозу,
  • ● медична обґрунтованість показання до проведення комп’ютерної томографії,
  • ● стан та якість томографа. Зазвичай апарати більш сучасні, нового покоління під час діагностики використовують менше випромінювання.

Тому, навіть якщо пацієнту здається, що він часто звертається до томографії, слід зважити, що кожен візит призначений лікарем є обґрунтованим з медичної точки зору. Безумовно, безперервне проведення процедур не рекомендується, оскільки це може створити додатковий ризик для здоров’я. Тривалість і інтервал проведення визначаються вашим куруючим лікарем та лікарем-рентгенологом, а пацієнт повинен дотримуватися цих рекомендацій, щоб уникнути небажаних наслідків.

Записатися на обстеження

Застосування комп’ютерної томографії в онкології

Особливо цінною комп’ютерна томографія виявилася в діагностиці онкологічних захворювань. Це відбувається завдяки здатності КТ визначити мінімальні зміни в структурі тканин та органів, що дозволяє виявляти новоутворення на ранніх стадіях.

Комп’ютерна томографія є одним з основних методів діагностики ракових захворювань. Вона дозволяє проводити неінвазивне дослідження внутрішніх органів та тканин людини, тобто отримувати детальні зображення без необхідності проводити хірургічне втручання. В онкології завдяки цьому можна виявити та оцінити об’єм пухлини, їх розмір, визначити точне місце ураження, вчасно встановити діагноз, призначити лікування, розробити план операції та ефективно контролювати успішність лікування. Завдяки комп’ютерній томографії можна оперативно виявляти метастази на ранніх етапах, що значно підвищує шанси на успіх у боротьбі з онкологічним захворюванням.

Особливо важливим з точки зору діагностики є можливість завдяки комп’ютерній томографії визначати характер пухлини. На знімках, що отримуються завдяки комп’ютерній томографії, можна розрізнити різні тканини, з’ясувати їх характеристики і тим самим встановити характерні ознаки злоякісного новоутворення. Доброякісні пухлини та злоякісні на КТ виглядають по-різному.

Центр М24 КТ Київ оснащений високотехнологічним обладнанням, в тому числі Siemens SOMATOM go.UP, який є світовим лідером з якості зображення та швидкості сканування. Це дозволяє проводити детальний аналіз стану пацієнта та забезпечує високий рівень точності діагностики.

Дізнайтеся більше корисних подробиць у статті “КТ Онкоскрінінг”

Записатися на обстеження

Що краще: КТ чи МРТ?

Обидва методи – комп’ютерна томографія (КТ) і магнітно-резонансна томографія (МРТ) – є важливими інструментами в сучасній медицині для діагностики захворювань і вивчення стану внутрішніх органів та тканин. Однак, коли йдеться про порівняння КТ та МРТ, обидва методи мають свої переваги і недоліки.

Комп’ютерна томографія є швидшою процедурою порівняно з магнітно-резонансною томографією. КТ може зайняти менше часу на сканування пацієнта, що важливо у випадку, коли людині зле. З іншого боку, МРТ може допомогти більш детально дослідити проблеми з м’якими тканинами, а також дає можливість отримати більш прицільні та детальніші зображення для аналізу. МРТ також не використовує рентгенівського випромінювання.

Висновок полягає в тому, що КТ і МРТ мають свої власні переваги та недоліки і залежать від конкретної потреби пацієнта та клінічної ситуації. Найкращим рішенням буде консультація з лікарем та обговорення всіх можливих варіантів, щоб вибрати оптимальний метод дослідження.

Читайте про те, як застосовуються МРТ і КТ у дослідженні для порівняння та оцінки динаміки, у нашій статті.

Записатися на обстеження

Консультація з радіологами

Професіоналізм фахівців центру ct.mrt-m24.com проявляється не тільки в проведенні досліджень, але і в подальших консультаціях з лікарями пацієнта. Радіологи центру активно співпрацюють з лікарями інших спеціальностей, щоб забезпечити найбільш ефективне лікування пацієнтів.

Що потрібно зробити перед КТ? Підготовка до КТ у центрі М24

Перед проведенням КТ (комп’ютерної томографії) необхідно виконати деякі підготовчі процедури. Вичерпний список рекомендацій з підготовки до КТ міститься на нашому сайті. Його варто дотримуватися, бо це допоможе уникнути можливих ускладнень, наприклад, за наявності протипоказань, а також запобігти небажаному впливу сторонніх чинників на планування та результати КТ. Загалом, необхідно зробити все можливе, щоб лікар мав повну інформацію про ваше здоров’я та можливі ризики, пов’язані з проведенням діагностики, для того, щоб максимально забезпечити безпеку та ефективність дослідження.

Як проводиться комп’ютерна томографія?

Комп’ютерна томографія (КТ) – це метод дослідження, який використовується для отримання деталізованих зображень внутрішніх органів і структур тіла. Процедура проводиться за допомогою томографа та спеціального програмного забезпечення, який складає знімки пацієнта в різних площинах. Перед початком комп’ютерної томографії пацієнт лягає на столик, який потім рухається в тунель апарату.

Під час процедури пацієнт може відчувати деякі незручності. Одна з них – необхідність бути нерухомим протягом кількох хвилин, що може бути складно для осіб з нервово-м’язовими порушеннями. Також може виникати відчуття дискомфорту або страху внаслідок просторової обмеженості тунелю апарату. Однак, медичний персонал М24 завжди знаходиться на зв’язку з пацієнтом і готовий надати необхідну підтримку та допомогу під час процедури. В цілому комп’ютерна томографія є безпечною і швидкою процедурою, яка може забезпечити важливі клінічні дані для правильної діагностики і лікування пацієнтів. Детальніше про процедуру проходження наші фахівці розповіли у статті “Все що потрібно знати про КТ”.

Записатися на обстеження

Комп’ютерна томографія легень

Останні роки КТ легень набула великої популярності завдяки розширенню методів діагностики. Особливо важливим це стало у розпал пандемії Covid-19, коли швидкий та високоточний метод діагностики у буквальному сенсі допомагав врятувати життя. Комп’ютерна томографія забезпечує високу деталізацію зображень, що дозволяє виявити навіть незначні зміни в структурі тканин та органів грудної клітки, зокрема, легень. Комп’ютерна томографія легень завдяки чутливості техніки допомагає отримати максимум інформації навіть при низькодозовому дослідженні. Це особливо важливо при діагностиці пацієнтів, які потребують повторних обстежень або контролю хронічних захворювань легень.

Дізнатися більше про застосування комп’ютерної томографії легень ви можете у статтях “Комп’ютерна томографія легень”, “КТ легень при коронавірусній хворобі”, “КТ легень. відповіді на популярні запитання”.

Записатися на обстеження

Автоматизація КТ діагностики в центрі ct.mrt-m24.com

В ct.mrt-m24.com система запису та отримання результатів є автоматизованою, що забезпечує максимальний комфорт для пацієнтів. Лікарі центру постійно проходять навчання та виступають на всеукраїнських та міжнародних конгресах, що гарантує високий рівень професійності.

Комп’ютерна томографія є сучасним, надійним та безпечним інструментом медичної діагностики. За допомогою КТ можливо виявити різноманітні захворювання на ранніх стадіях, що забезпечує своєчасний початок лікування. Саме тому вибір кваліфікованого та високотехнологічного центру КТ, яким є КТ М24, стає важливим кроком на шляху до збереження здоров’я.

КТ голови та шиї

Увага! Ціни можуть бути змінені. Будь ласка, уточнюйте актуальні ціни під час запису.
КТ голови та шиї з контрастом

Ціна
КТ м’яких тканин шиї з контрастом
Ціна3 400

КТ головного мозку та кісток черепа з контрастом
Ціна3 400

КТ голови та шиї без контрасту

Ціна
КТ орбіт
Ціна1 600

КТ придаткових пазух носа
Ціна1 600

КТ пірамідок скроневих кісток (середнє, внутрішнє вухо, соскоподібний відросток)
Ціна1 600

КТ пошук конкрементів слинних проток (слиннокам’яна хвороба, калькульозний сіалоаденіт)
Ціна1 600

КТ головного мозку та кісток черепа
Ціна1 600

КТ кісток і суглобів

Увага! Ціни можуть бути змінені. Будь ласка, уточнюйте актуальні ціни під час запису.
КТ кісток і суглобів без контрасту

Ціна
КТ пошук метастазів у кістках (череп, груднина, ребра, хребет, кістки таза, стегнові кістки)
Ціна3 400

КТ ділянки кінцівки
Ціна2 900

КТ кісток таза, крижів та куприка, кульшових суглобів (обох)
Ціна2 400

КТ всієї кінцівки
Ціна3 900

КТ одного суглоба (плечового // ліктьового // однієї кисті з променево-зап’ястковим суглобом)
Ціна1 600

КТ двох суглобів (плечових // ліктьових // обох кистей з променево-зап’ястковими суглобами)
Ціна2 200

КТ двох суглобів (колінних // кульшових // обох стоп з гомілково-ступневими суглобами)
Ціна1 900

КТ однієї анатомічної ділянки з виміром кутів торсії
Ціна3 100


Ціни на КТ

Комп’ютерна томографія - це один з найбільш ефективних методів діагностики, який використовується для отримання зображень внутрішніх органів та тканин людини.

КТ є швидшою процедурою порівняно з МРТ. МРТ може допомогти більш детально дослідити проблеми з м'якими тканинами. МРТ також не використовує рентгенівського випромінювання.

Перед початком КТ пацієнт лягає на столик, який потім рухається в тунель апарату. Під час процедури пацієнт має бути нерухомим протягом кількох хвилин та виконувати вказівки персоналу.

Перед проведенням КТ необхідно виконати деякі підготовчі процедури. Вичерпний список рекомендацій з підготовки до КТ міститься на нашому сайті. Його варто дотримуватися, бо це допоможе уникнути можливих ускладнень.

Лікар може порекомендувати КТ, якщо пацієнту необхідне обстеження органів черевної порожнини, головного мозку, грудної клітки та хребта.

Лікар може порекомендувати КТ, якщо пацієнту необхідне обстеження органів черевної порожнини, головного мозку, грудної клітки та хребта.

Не існує чіткої кількості дозволених КТ. Кожен візит на КТ, призначений лікарем, є обґрунтованим з медичної точки зору. При цьому враховується: вік пацієнта, стан, співвідношення ризик/користь, стан та якість томографа.

Опромінення, яке отримує пацієнт під час проведення медичного обстеження, не пов'язане зі значним ризиком здоров'ю. Щоб знизити ризик шкоди від опромінення, необхідно обговорити свої потреби з лікарем та дотримуватися його рекомендацій.

Вагітність є протипоказанням до КТ через використання рентгенівського випромінювання, впливу контрастної речовини та ризик відповіді на стрес.

Перед проведенням КТ необхідно виконати деякі підготовчі процедури. Вичерпний список рекомендацій з підготовки до КТ міститься на нашому сайті. Його варто дотримуватися, бо це допоможе уникнути можливих ускладнень.

Протипоказання для проведення КТ охоплюють алергічну реакцію на контрастну речовину, вагітність, артеріальну гіпертензію, серцеві захворювання та порушення ниркової функції.



Зворотній зв'язок

Тут ви можете залишити свій відгук (побажання, зауваження). Будемо вдячні за розгорнуту відповідь (де це доречно),  а також якщо Ви залишите свої контакти,  щоб ми могли зв'язатися з Вами при необхідності

Заповніть форму

І ми передзвонимо Вам

Запис на МРТ Запис на КТ Запис на Рентген Замовити дзвінок +380443923393